.
.
.

دستگیری مسئول اطلاعاتی داعش و معاونش در بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته خبرگزاری عراق در کانال تلگرامی خود، مقامات ذی‌ربط عراق، مسئول به‌اصطلاح دستگاه اطلاعاتی داعش در بغداد و معاون وی را دستگیر کردند.

نیروهای امنیتی عراق همچنان در حال پیگرد بقایای سازمان داعش در عراق از طریق عملیات یورش و پیاده کردن نیرو در پاره‌ای از مناطق هستند.

مرکز مبارزه با تروریسم عراق در نیمه سپتامبر با پیاده کردن نیرو در شهرستان الرطبه در غرب این کشور، دو تأمین کننده مالی مسئول داعش در الرطبه و همچنین یکی از کادر رهبری داعش را دستگیر کردند.

سرویس اطلاعاتی عراق نیز به شکل همزمان با این عملیات، دستگیری یکی از مسئولان داعش ملقب به «أبو عبیده» و معاون او در منطقه حمام العلیل و تلعفر را دستگیر کردند که در «مرکز فقهی» وابسته به داعش در موصل فعالیت داشتند.

به همین ترتیب یکی از تروریست‌ها در کرکوک نیز از سوی مأموران اطلاعاتی عراق دستگیر شد که به عنوان عامل تبلیغاتی موسوم به بخش ریاض در کرکوک فعالیت می‌کرد. وی در بازجویی‌های اولیه به عضویت در داعش اعتراف کرده و تأکید داشت که مأموریت او، «تولید» ویدئوهای مربوط به عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و شهروندان و پخش آنها از طریق خبرگزاری داعشی «أعماق» بود.

نیروهای امنیتی عراق در هفته‌های اخیر بر میزان عملیات پاکسازی در شماری از مناطق این کشور بویژه مناطق هم‌مرز با سوریه در جستجوی عناصر وابسته به این سازمان تروریستی افزوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم