.
.
.

تهران رکورد مرگ کرونا را زد؛ 136 جان‌باخته فقط در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران می‌گوید روز گذشته 136 تهرانی بر اثر کرونا فوت کرده‌اند که از زمان شیوع این بیماری تاکنون بالاترین میزان مرگ و میر است. این در حالی است که روز گذشته بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران کرونا در کل کشور 179 قربانی گرفته؛ یعنی 76 درصد قربانیان متعلق به تهران بوده. همزمان، اعضای شورای شهر، خواستار تعطیلی دوهفته‌ای تهران به جای یک هفته شده‌اند.

به گزارش «انتخاب»، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران خواستار اعمال محدودیت‌های دوهفته‌ای در تهران شد؛ در جلسه شورای شهر، محسن هاشمی رئیس شورا نیز همین درخواست را مطرح کرده بود. این درخواست‌ها به دلیل رکوردزنی نگرانی ها از افزایش روزافزون بیماران کرونایی است. همزمان برخی می گویند محدودیت‌های اعمال شده در تهران کافی نیست و این شهر باید به صورت «کامل» دو هفته تعطیل شود.

ناهید خداکرمی صبح امروز 4 اکتبر 2020 در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به اتخاذ محدودیت‌های کرونایی در تهران گفت: «روز گذشته محدودیت یک هفته‌ای از سوی استانداری برای تهران صادر شد اما اتخاذ این محدودیت ها، نگرانی‌هایی را به همراه دارد و سوال مطرح است که آیا با تعطیلی یک هفته‌ای می‌توان اپیدمی را کنترل کرد که جواب آن خیر است.»

وی گفت: «با چند اپیدمیولوژیست صحبت کردم و آنها معتقدند که تعطیلات یک هفته‌ای فقط فراز و فرود در سیر اپیدمی ایجاد می‌کند. اگر نتوانیم این محدودیت‌ها را درست کنترل کنیم بعد از آن باز هم شاهد اوج بیماری خواهیم بود و باید به مسئولان گفت که اگر نمیتوانند کار و تصمیم بهتری داشته باشید، همان اپیدمی گله‌ای را دنبال کنید.»

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه وضعیت تهران قرمز است و 136 تهرانی روز گذشته از این بیماری فوت کردند ادامه داد: «برای مهار شیوع کرونا لازم بود که به جای یک هفته، دو هفته تهران تعطیل شود.»

خداکرمی در پایان با بیان اینکه «این در حالی است که اگر مسافرت‌ها محدود نشود مجددا شاهد حرکت ویروس به سمت نقاط پاک کشور خواهیم بود افزود: درست است که احیای اقتصادی مهم است اما جان مردم مهمتر است.»


بیشترین بازدید موضوعات مهم