نماینده ویژه آمریکا: در کنار زنان افغانستان می‌ایستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان شنبه 3 اکتبر در توییتی نوشت، موفقیت زنان افغان به معنای موفقیت افغانستان است و واشنگتن در کنار زنان افغان می‌ایستد.

خلیلزاد در ادامه نوشت، دیروز(جمعه 2 اکتبر) با فوزیه کوفی، حبیبه سرابی، فاطمه گیلانی و شریفه زرمتی اعضای هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان در دوحه قطر گفت‌وگو کرد و آنها به ختم جنگ، دفاع از حقوق زنان و احترام به حقوق تمام افغان‌ها تاکید کردند.

Advertisement

خلیلزاد علاوه کرد: «پیشرفت آنها(زنان) پیشرفت افغانستان است. ما در کنار آنها می‌ایستیم.»

گفتنی است که دو هفته پیش اولین دور مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر آغاز شد. هرچند گروه‌های تماس هیأت دولت افغانستان و هیأت طالبان در حال تهیه طرزالعمل برای مذاکرات هستند تا این مذاکرات به‌گونه رسمی میان دو هیأت آغاز شود.

این گروه‌های تماس تا کنون نتوانسته اند که این طرزالعمل را نهایی سازند و راه را برای شروع مذاکرات رسمی میان دولت افغانستان و طالبان باز کند.

در همین رابطه، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 برای گفت‌وگو در مورد مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان به دوحه قطر رفت.

خلیلزاد در توییتی در مورد مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان نوشته بود: «افغان‌ها و جامعه جهانی به دقت می‌نگرند و انتظار دارند که مذاکرات به سوی تهیه یک نقشه برای آینده سیاسی افغانستان و یک آتش‌بس دایمی و همه‌جانبه پیشرفت کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم