.
.
.

عیسی کلانتری: درباره وضعیت بازداشتی‌های محیط زیستی گفتند به شما ربطی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران درباره پیگیری وضعیت هشت بازداشتی‌ محیط‌ زیستی اعلام کرد که به آنها گفته‌اند «به شما ربطی ندارد».

عیسی کلانتری در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین گفت: «درباره وضعیت هشت بازداشتی محیط‌ زیستی به ما گفتند «به شما ربطی ندارد و شما در کار ما دخالت نکنید».

او در ادامه افزود: «وقتی آنها به ما می‌گویند این افراد جاسوس هستند، حتما دلیل و مستنداتی دارند که در حوزه محیط زیست نیست و ما از آنها بی‌اطلاع هستیم».

در حالیکه هشت فعال محیط زیست در بازداشت به سر می‌برند، کلانتری درباره چهار نفر از آنها گفت که به «اعدام» و چهار نفر دیگر به «حبس ابد» محکوم شده بودند اما فعلا به دستور ریاست‌ قوه قضائیه همه آنها دوران حبس خود را سپری می‌کنند.

گفتنی است تاکنون هیچ مدرک قابل استنادی که نشان از جاسوسی این فعالان محیط زیست باشد ارائه نشده است.

از سوی دیگر، بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، حال و اوضاع محیط‌ زیست این کشور خوب نیست و در یک ‌سال گذشته اتفاقاتی رخ داده که بیش از هر زمان دیگری باعث نگرانی مردم و کنشگران محیط زیستی شده است.

به عنوان نمونه در یک شب 14 هزار پرنده در میانکاله می‌میرند، معدن پوکه ملارد در فاصله بیش از دو هزار متری از سطح زمین در کوه دماوند فعالیت می‌کند و معادن دیگر عرصه‌های طبیعی کشور را تخریب می‌کنند، 5600 هکتار از اراضی جنگلی هیرکانی سند وقف دارند، بیش از 11 پلاک در دماوند وقف شده و حکم اعدام چند محیط ‌بان صادر شده و در جریان 1100 مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع ایران، چندین نفر از مردم بومی و محیط‌ بانان جانشان را از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم