در ادامه جهش قیمت کالاهای اساسی در ایران؛ مرغ کیلویی 20 هزار تومان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نایب رئیس کانون سراسری مرغداران در ایران از افزایش قیمت مرغ به کیلویی 20 هزار تومان در بازار خبر داد.

قیمت کالاهای اساسی خوراکی در ایران همچنان رو به افزایش است، امروز نیز قیمت مرغ نسبت به روزهای گذشته جهش یافت.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه 3 اکتبر 2020 حبیب اسدالله‌نژاد با بیان اینکه مرغ گَرم به کیلویی 20 هزار تومان رسید، گفت: «قیمت مرغ زنده با حدود 800 تومان افزایش نسبت به روزهای گذشته به کیلویی 13 هزار و 800 تومان رسیده است».

او در توجیه افزایش قیمت مرغ «افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کافی نبودن میزان نهاده‌ای که دولت به تولیدکننده اختصاص می‌دهد» را مطرح و اظهار کرد: «بنابراین قیمت تمام شده مرغ زنده به کیلویی 16 هزار تومان و قیمت مرغ گرم نیز باید بین 23 تا 24 هزار تومان باشد».

اسدنژاد از افزایش بیشتر قیمت مرغ خبر داد و بیان کرد: «بخشی از این رشد قیمت به دلیل کاهش تولید و بخش عمده آن به خاطر هزینه تمام شده است. تولید مرغ نسبت به گذشته مقداری کاهش یافته اما این مسئله را نمی‌توان دلیل اصلی افزایش قیمت آن عنوان کرد. دلیل افزایش قیمت، گرانی نهاده‌های تولید و افزایش هزینه تولید است».

رسانه‌های ایران طی ماههای گذشته گزارش دادند که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در این کشور بین 11 هزار و 700 تا 13 هزار تومان در نوسان بود و یکباره قیمت این محصول به 17 هزار و 200 تا 19 هزار تومان افزایش یافت.
پیش از این، معاون وزیر جهاد کشاورزی ایران، علت این افزایش قیمت را بالا رفتن هزینه‌های تولید عنوان کرد.

خبرگزاری ایرنا گزارش داد که گرانی گوشت مرغ به دنبال افزایش نرخ تخم‌مرغ نگرانی‌هایی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد کرده تا جایی که برخی مدعی هستند که به دلیل کاهش توان مالی، گوشت مرغ را جایگزین مصرف گوشت قرمز کرده بودند که با افزایش قیمت این محصول نیز با مشکل در تامین سبد پروتئین خانوار خود روبرو هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم