.
.
.

اولین توئیت ترامپ از داخل بیمارستان: «حالم خوب است و با محبت از همگان متشکرم»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساعاتی پس از بستری‌شدن دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که به بیماری ویروس جدید کرونا مبتلا شده در بیمارستان نظامی والتر رید در حومه واشنگتن، با انتشار توئیت «حالم خوب است… با محبت… از همگان متشکرم» به مردم درباره سلامتی خود اطمینان داد.

در پی انتقال ترامپ با هلیکوپتر از کاخ سفید به بیمارستان نظامی والتر رید کایلی ماکنانی سخنگوی کاخ سفید گفت:ر«در اقدامی پیشگیرانه و بنا به توصیه‌های پزشکی و متخصصان درمان پرزیدنت دونالد ترامپ طی روزهای اندک آینده از داخل دفترهای ریاست در بیمارستان نظامی والتر رید به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد».

ترامپ پیش از این و قبل از انتقال به بیمارستان در پیام ویدیویی کوتاهی که از حساب او در «توئیتر» منتشر شده گفت: «می‌خواهم از همگان به خاطر حمایت‌های گسترده تشکر کنم» و افزود: «من به بیمارستان والتر رید می‌روم. معتقدم که حالم بسیار خوب است، اما از اینکه امور به خوبی پیش می‌رود، اطمینان حاصل خواهیم کرد».

ترامپ در اشاره به همسرش ملانیا که تست کرونای او نیز مثبت اعلام شده، گفت: «حال بانوی اول بسیار خوب است».

ترامپ بامداد جمعه به وقت محلی آمریکا در «توئيتر» اعلام کرد: «نتیجه تست کووید - 19 من و میلانیا مثبت شده است. ما قرنطینه و فرایند درمان را بلافاصله آغاز کردیم. ما با هم این مرحله را طی خواهیم کرد».

ترامپ همچنین تاکید کرد که آنها این مرحله را پشت‌سر خواهند گذاشت و بر کرونا غلبه خواهند کرد.

رمدسیویر
رمدسیویر

درمان با داروی «رمدسیویر»

از سویی تیم پزشکان معالج دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کردند که او در پی مشاوره با متخصصان دانشگاه جونز هاپکینز و به منظور مراقبت‌های پزشکی بیشتر به بیمارستان والتر رید منتقل شده و تاکنون بدون نیاز به اکسیژن روند درمان با استفاده از داروی رمدسیویر را آغاز کرده است.

پزشک معالج دونالد ترامپ در نیز بیانیه‌ای درباره سلامتی او اعلام کرد که «رئیس جمهوری به نحو بسیار خوبی روند بهبودی را آغاز کرده و نیازی به استفاده از دوزهای بیشتر اکسیژن ندارد».

تیم پزشکان معالج ترامپ نیز اشاره کردند که پس از هماهنگی‌های به عمل آمده یک دوز از داروی رمدسیویر به او داده شده و اکنون او به خوبی در حال استراحت است».

پزشک رئیس جمهوری آمریکا جمعه پیش از این اعلام کرد که دونالد ترامپ تحت درمان با نوعی داروی آزمایشی ضد کووید -19 است که شامل آنتی‌بادی‌های مصنوعی می‌شود.

شون کانلی پزشک ترامپ بدون ارائه جزئیاتی درباره ظهور علائم کرونا بر رئیس جمهوری این کشور، گفت که او علی‌رغم احساس خستگی،«روحیه‌اش خوب» است.

پزشک معالج ترامپ همچنین توضیح داد که ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا نیز که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده از «سرفه‌های خفیف و سردرد» رنج می‌برد.

شایان ذکر است که کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ جمعه پیش از این اعلام کرده بود که کلیه فعالیت‌هایی که پیش‌تر اعلام شده و شامل رئیس جمهوری می‌شود را پس از ابتلای ترامپ به کرونا به تاخیر انداخته و یا از طریق مجازی برگزار خواهد کرد.

کمپین انتخاباتی ترامپ گفت همه فعالیت‌های انتخاباتی که پیش‌تر اعلام شده اعضای خانواده ترامپ در آنها حضور خواهند یافت را به تاخیر انداخته و به طور جداگانه در تک تک سایر فعالیت‌ها تجدید نظر خواهد کرد.

افزون بر این و بنا به بیانیه صادره در این رابطه مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا که تست کرونای او منفی تشخیص داده شده، تصمیم دارد فعالیت‌های انتخاباتی مقرر شده ترامپ را از سر گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم