کاهش ارزش سهام آمریکا در پی اعلام خبر ابتلای ترامپ به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی اعلام دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا مبنی بر ابتلای او و همسرش به ویروس جدید کرونا و آغاز روند درمان و قرنطینه آنها از بامداد جمعه 2 اکتبر 2020 به وقت محلی آمریکا، ارزش سهام ایالات‌متحده کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری‌ رویترز در پی اعلام این خبر دلار جهش یافته و ارزش ین ژاپن به بالاترین سطح در این هفته رسیده است.

Advertisement

در حالی که سرمایه‌گذاران خود را برای موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر که شاهد رقابت تنگاتنگی میان دونالد ترامپ و جو بایدن نامزد دموکرات خواهد بود، آماده می‌کنند، خبر ابتلای ترامپ به کرونا ممکن است باعث ایجاد موج جدیدی از ناپایداری در بازارها شود.

تحت تاثیر این خبر دلار آمریکا به میزان %0.5 در مقابل دلارهای استرالیا و نیوزلند که شدیدا تحت تاثیر ریسک هستند افزایش یافت.

ین ژاپن اما تحت تاثیر این خبر با نزدیک به %0.3 افزایش به سطح 105.27 ین در برابر هر دلار آمریکا رسیده که بالاترین سطح افزایش بها در دو روز گذشته را داشته است.

افزون بر آن هر کدام از شاخص‌های داو جونز %1.7 و استاندارد اند پورز %1.6 کاهش یافتند.

ارزش یورو پول واحد اتحادیه اروپا نیز در مقابل دلار آمریکا نیز با %0.3 کاهش تا سطح 1,1716 دلار در برابر هر یورو پایین آمد.

ترامپ در «توئیتر» مبتلا شدن او و همسرش ملانیا به ویروس جدید کرونا را تایید کرد و گفت که مرحله قرنطینه و درمان آنها آغاز شده است.

هر چند تحلیل‌گران بر این باورند که تایید ابتلای ترامپ به کرونا احتمالا کمپین انتخاباتی او را زیر و رو خواهد کرد و از توانایی ترامپ برای ادامه کمپین انتخاباتی‌اش خواهد کاست، پیامدهای این خبر بر قیمت ارزها در میانگین مدت اما به زودی آشکار نخواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم