ترامپ و میلانا به کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اندک ساعاتی پس از تایید ابتلای هوپ هیکس مشاور کاخ سفید به کرونا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد جمعه 2 اکتبر 2020 به وقت محلی آمریکا تایید کرد که او و همسرش ملانیا به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند و بر آن غلبه خواهند کرد.

Advertisement

ترامپ بامداد جمعه به وقت محلی آمریکا در «توئيتر» اعلام کرد:«نتیجه تست کووید - 19 من و میلانیا مثبت شده است. ما قرنطینه و فرایند درمان را بلافاصله آغاز کردیم. ما با هم این مرحله را طی خواهیم کرد».

ترامپ همچنین تاکید کرد که آنها این مرحله را پشت‌سر خواهند گذاشت و بر کرونا غلبه خواهند کرد.

از سویی پزشک معالج ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد که پرزیدنت ترامپ و ملانیا بانوی اول آمریکا سلامت هستند و در محل اقامت‌شان در کاخ سفید تحت نظارت پزشکی خواهند ماند.

او همچنین توضیح داد که رئیس جمهوری آمریکا کار خود را از محل اقامتش ادامه خواهد داد.

پزشک معالج رئیس‌جمهوری همچنین متعهد شد که متعاقبا آخرین تحولات وضعیت سلامتی ترامپ را اعلام خواهد کرد.

از سویی کاخ سفید نیز در پی خبر ابتلای دونالد ترامپ به کرونا، جشنواره‌ای انتخاباتی که قرار بوده امروز در ایالت فلوریدا برگزار شود را لغو کرد.

دونالد ترامپ پیش از این و در پی تایید مبتلا شدن هوپ هیکس مشاور کاخ سفید به کرونا، در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» گفته بود: «من و ملانیا تست کرونا انجام دادیم و امشب یا فردا از نتیجه آن باخبر خواهیم شد».

ترامپ پس از آن در توئیتی توضیح داد که او و بانوی اول ایالات متحده آمریکا قرنطینه شدند بدون این‌که به مدت قرنطینه خود و همسرش اشاره کند. این در حالی است که متخصصان بهداشت عمومی مدت قرنطینه 14 روزه را توصیه می‌کنند.

هوپ هیکس مشاور کاخ سفید که ابتلای او به کرونا پیش از این تایید شده ترامپ را در سفر به شهر کلیولند، ایالت اوهایو برای حضور در مناظره انتخابات ریاست جمهوری همراهی می‌کرد.

ترامپ پیش از این درباره ابتلای هوپ هیکس مشاور کاخ سفید به کرونا گفته بود: «هوپ که با جدیت و استمرار بدون حتی استراحتی، تلاش می‌کرد، ابتلایش به کووید - 19 تایید شد، این امری ناگوار است!».

شایان ذکر است یک منبع مسئول پیش از این از ابتلای هوپ هیکس مشاور کاخ سفید به ویروس کرونا خبر داده بود.

این منبع توضیح داده بود که هوپ هیکس دونالد ترامپ را برای حضور در اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که میان ترامپ و جو بایدن در شهر کلیولند، ایالت اوهایو برگزار شده، همراهی می‌کرد.

بنا به گفته خبرنگاران آمریکایی مشاور کاخ سفید چهارشنبه نیز ترامپ را در پرواز به ایالت مینه‌سوتا همراهی کرده بود که در آن رئیس جمهوری آمریکا با شمار زیادی از طرفداران کمپین انتخاباتی‌اش دیدار کرده بود.

شایان ذکر است که ابتلای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کرونا همزمان با آن تایید شد که تب انتخابات ریاست جمهوری و کمپین‌های انتخاباتی و مناظره‌ها بین او و رقیب دموکرات جو بایدن بالا گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید