.
.
.

کمک 15 میلیون دلاری پادشاهی سعودی به آوارگان در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان بین‌المللی مهاجرت چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 اعلام کرد بنا به توافق‌نامه‌ای که با مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان به امضا رسیده مقرر شد پادشاه عربی سعودی مبلغی به ارزش 15 میلیون دلار را جهت کمک‌رسانی به بیش از 100هزار تن از آسیب‌دیدگان از جنگ و افراد ضعیف در اردوگاههای آوارگان یمنی تقدیم کند.

بنا بیانیه صادره از سازمان بین‌المللی مهاجرت کمک 15 میلیون دلاری سعودی به آوارگان جنگ در یمن شامل فراهم ساختن پناهگاه‌ها، توزیع خدمات و کالاهای اساسی، مدیریت اردوگاهها و حمایت از آموزش برای قشرهای یمنی ضعیف همراه با فراهم ساختن فرصت‌های آموزشی در مناطقی است که تعداد زیادی از آوارگان جنگی را در خود پناه داده‌اند.

این توافق همکاری مشترک از سوی عبدالله الربیعه ناظر بر مرکز امدادرسانی و کمک‌‌های بشردوستانه ملک سلمان و آنتونیو فیتورینو مدیر کل سازمان بین‌المللی مهاجرت امضا شد.

بنا به بیانیه سازمان بین‌المللی مهاجرت کمک مالی 15 میلیون دلاری سعودی همزمان با آن انجام می‌شود که اوضاع در یمن بیش از هر زمانی بحرانی‌تر شده و اقشار مختلف مردم این کشور برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

بنا به این بیانیه آوارگان جنگی در مناطق مختلف یمن برای دست‌یابی به خدمات حیاتی و از جمله آن امنیت تلاش می‌کنند.

این مقام سازمان ملل گفت تنها در استان مارب یمن نزدیک به بیش از 5 هزار خانوار یمنی هستند که اضافه بر نیاز مبرم به پناهگاه و لوازم خانگی به کمک‌های اساسی دیگری نیاز دارند. او در ادامه گفت که استان‌‌های دارای محدودیت‌ در زمینه منابع و خدمات عمومی با محدودیت‌های جهت دسترسی به آموزش مواجهند.

مدیر سازمان بین المللی مهاجرت همچنین افزود که این کمک‌های سعودی در پاسخ به فراخوان سازمان بین‌المللی مهاجرت ارائه شده و به این سازمان کمک خواهد کرد به تعداد بیشتری از افراد ضعیف در مناطق مختلف یمن امدادرسانی کند و کمک‌های حیاتی به خانواده‌های آوارگان یمنی ارائه دهد.

سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز گفت در حالی که جهان بخش اعظم تلاش‌هایش را بر مقابله با ویروس کرونا متمرکز ساخته، کشورهایی نظیر یمن نیز بیش از هر زمانی در گذشته، نیاز مبرم به حمایت دارند.

در بیانیه سازمان بین‌المللی مهاجرت تاکید شده مشارکت این سازمان با پادشاهی عربی سعودی در ارائه خدمات حیاتی به میلیون‌ها نفر در یمن و از جمله آن توزیع خدمات بهداشتی و پناهگاهی نقش داشته است.

این سازمان همچنین گفت که در سال 2019 موفق شده با مشارکت سعودی کمک‌های حیاتی به نزدیک به 2.8 میلیون نفر ارائه دهد.