.
.
.

حوثی‌ها به نقض آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل در الحدیده ادامه می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای مشترک در منطقه ساحل غربی یمن شامگاه چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 اعلام کردند شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی تنها در 12 ساعت گذشته 54 بار آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل‌متحد در مناطق مفترقه‌ای از جنوب استان الحدیده را نقض کردند.

بنا به بیانیه صادره از ستاد تبلیغات جنگ نیروهای مشترک شامگاه چهارشنبه یگان شناسایی و پیگیری نیروهای مشترک ساعت‌های گذشته 54 مورد نقض آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل را در شهرستان حیس، دو منطقه الجبلیه و الفازه از توابع شهرستان التحیتا و مرکز شهر و مناطق شرق شهر الصالح در شهر الحدیده رصد کردند.

این بیانیه از یک منبع عملیاتی نقل کرد که گفته نقض‌های صورت گرفته توسط حوثی‌ها شامل اقداماتی خصمانه علیه غیرنظامیان، هدف گیری و بمباران با سلاح‌های متوسط و سنگین بوده است.

این منبع تخلفات و اقدامات جنایتکارانه حوثی‌ها علیه بشریت که در سایه آتش‌بس سازمان ملل روی داده و بر درد و رنج ساکنان الحدیده افزوده است را محکوم کرد.

بنا به این بیانیه از زمان اعلام آتش‌بس از سوی سازمان ملل در اواخر سال 2018 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی همچنان به نقض‌های مستمر، تنش‌زایی و ارتکاب جنایت‌هایی در حق غیرنظامیان در سایه سکوت و چشم‌پوشی‌های بین‌المللی ادامه می‌دهند.

طبق گزارش منتشر شده از سوی ستاد تبلیغات نظامی نیروهای مشترک، از زمان اعلام آتش‌بس در 18 دسامبر 2018 در الحدیده تا کنون بیش از 2574 نفر کشته و زخمی شدند که از جمله آنها کودکان، زنان و سالمندان بودند.

همچنین در این گزارش آمده که نقض‌های صورت گرفته از سوی حوثی‌ها از ابتدای سال جاری بسیار خونین بوده و از ماه ژانویه تا اواسط سپتامبر باعث کشته شدن بیش از 205 تن از غیرنظامیان شده است.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی همچنان به نقض آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل در چارچوب توافق سوئد ادامه داده و به هدف قرار دادن شهرک‌ها و روستاهای مسکونی و منازل شهروندان بی‌گناه در روستاها و شهرهای توابع استان الحدیده یمن ادامه می‌دهند.