نواف الاحمد به عنوان امیر کویت امروز سوگند یاد می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امروز چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 به عنوان امیر کویت در مجلس شورای ملی سوگند یاد می‌کند و جانشین شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح می‌شود که شامگاه سه‌شنبه در سن 91 سالگی درگذشت.

شورای وزیران کویت پس از درگذشت شیخ صباح، نواف الاحمد را به عنوان امیر جدید این کشور معرفی و همچنین برای چهل روز در کویت عزای عمومی اعلام کردند.

شیخ نواف در 25 ژوئن 1937 در شهر کویت به دنیا آمد و ششمین پسر شیخ أحمد الجابر المبارک الصباح، امیر سابق کویت است که از سال 1921 تا 1950 امیر این کشور بود.

شیخ نواف چهار پسر و یک دختر به نام‌های شیخ أحمد النواف؛ شیخ فیصل النواف؛ شیخ عبدالله النواف، شیخ سالم النواف و شیخه شیخه النواف دارد.

او پیش از رسیدن به منصب امیر کویت مسئولیت‌های مهمی در این کشور بر عهده داشت. به عنوان اولین مسئولیت شیخ نواف در فوریه 1962 به عنوان استاندار استان حولی برگزیده شد و این استان را از روستا به شهری مدرن مبدل کند.

شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح امیر فقید کویت 16 ژوئن 1929 به دنیا آمده و در 29 سپتامبر 2020 از دنیا رفت.

او 29 ژانویه 2006 به عنوان پنجمین امیر این کشور منصوب شد. پیش از شیخ سعد العبدالله السالم الصباح امیر این کشور بود. شیخ صباح پیش از منصب امیر، نخست‌وزیر کویت و پیش از آن وزیر امور خارجه این کشور بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید