فحاشی به رئیس‌جمهوری آمریکا در مناظره ترامپ و بایدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اولین مناظره مستقیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و جو بایدن رقیب انتخاباتی او در حالی روز چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 به پایان رسید که بایدن در چند مورد به ترامپ فحاشی کرد.

در این مناظره موضوعات متعددی مانند روابط پسر جو بایدن با روس‌ها، بیمه، مالیات، اقتصاد، کرونا و اعتراضات رنگین‌پوستان و انتخابات قاضی دادگاه عالی آمریکا مطرح شد.

Advertisement

ترامپ در این مناظره گفت: «ما حق داریم کاندیدای عضویت در دادگاه عالی را مشخص کنیم» اما بایدن مدعی شد که جمهوری‌خواهان تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری حق تعیین قاضی جدید در دادگاه عالی را ندارند.

بايدن
بايدن
ترامپ
ترامپ

بایدن با متهم کردن ترامپ به عجله در معرفی کاندیدای عضویت در دادگاه عالی، گفت: «انتخاب قاضی در دادگاه عالی باید پس از انتخابات باشد.»

در زمینه بیمه‌های درمانی رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد: «ما کوشیدیم قیمت داروها را کاهش دهیم» ولی بایدن مدعی شد ترامپ هیچ‌ کاری در زمینه سلامتی برای حمایت مردم آمریکا نکرده وهر چه می‌گوید دروغ است.

با بالا گرفتن بحث‌ها در این‌باره، جو بایدن خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «میشه خفه شی، مرد!»

ترامپ هم بایدن را متهم کرد که در 47 سال حضور در عرصه سیاست آمریکا هیچ دستاوردی برای جامعه این کشور نداشته است.

درباره ویروس کرونا هم بایدن گفت که ترامپ هیچ برنامه‌ای برای مقابله با کرونا نداشت و رئیس‌جمهوری آمریکا «بحران را نادیده گرفته و گلف بازی می‌کرد.»

ترامپ اما با تکذیب این موضوع گفت که «هیچ کشوری مانند آمریکا به روشنی تعداد قربانیان کرونا را اعلام نکرده ... ما همه تجهیزات طبی مورد نیاز برای مقابله با کرونا را تهیه کردیم و تعداد مرگ و میر در آمریکا کاهش یافت.»

بایدن همچنین ترامپ را متهم کرد که درباره دستیابی زودهنگام به واکسن کرونا دروغ می‌گوید و این موضوع تا پیش از اواسط سال آینده ممکن نخواهد بود.

بایدن مدعی شد که ترامپ در 10 سال گذشته تنها 750 دلار مالیات پرداخته و میلیاردرها در آمریکا مالیات نمی‌پردازند؛ موضوعی که ترامپ آن را به شدت انکار کرده و گفت که در سال‌های گذشته میلیون‌ها دلار مالیات پرداخته ولی رقم دقیق آن را مشخص نکرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که دولتش دستاوردهای زیادی در زمینه اقتصاد داشته ولی جو بایدن می‌خواهد برای مقابله با کرونا ایالات متحده را تعطیل کند.

او همچنین پسر جو بایدن را به دریافت 3 میلیون دلار از روسیه متهم کرد ولی بایدن از خواست به موضوعات خانوادگی‌اش نپردازد.

ترامپ خطاب به بایدن تاکید کرد: «اگر رئیس‌جمهور آمریکا شوی موجب رکود اقتصادی در این کشور می‌شوی.»

موضوع تظاهرات رنگین‌پوستان در آمریکا از دیگر موضوعات بود که در مناظره دو کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور مطرح شد و بایدن از ترامپ به دلیل در دست گرفتن انجیل و رفتن به کلیسا همزمان با اعتراضات انتقاد کرد.

بایدن همچنین مدعی شد که بیشتر قربانیان کرونا آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار هستند و «ستم سازمان یافته‌» در اعمال قانون وجود دارد.

ترامپ در پاسخ گفت که این بایدن بود که آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار به بدترین شکل ممکن رفتار کرده و آنها را «استخوان‌خوار» توصیف کرد.

او به تلاش‌های دولتش برای برخورد قانونی با اعتراضات براساس قانون اشاره کرد و دموکرات‌ها و چپ‌های رادیکال را به رهبری اعتراضات نژادی در آمریکا متهم کرد.

ترامپ همچنین گفت که جو بایدن عروسکی در دست چپ رادیکال است.

او گفت که «هیچ دولتی در آمریکا دستاوردهای دولت من را نداشته است» ولی بایدن او را متهم کرد که آمریکا را چندپاره، ضعیف و فقیر کرده و تنها ثروت میلیاردرها را افزایش داده است. ترامپ هم در پاسخ بار دیگر به موضوع فساد مالی جو بایدن و پسرش هانتر بایدن اشاره کرد ولی مدیر مناظره دخالت کرده و خواستار پرداخته نشدن به موضوع فساد مالی پسر بایدن شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم