عمران‌خان: مشتاق دیدار از کابل هستم و بدترین سناریو برای افغان‌ها تداوم جنگ است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت، مشتاق دیدار از کابل است و بدترین سناریو برای افغان‌ها تداوم جنگ است.

عبدالله عبدالله دوشنبه هفته جاری برای سفری سه روزه وارد اسلام‌آباد شد و در این روزها در حال دیدار با رهبران و مقام‌های ارشد پاکستان است.

براساس اعلامیه‌ای شورای عالی مصالحه ملی افغانستان، عمران‌خان نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: «با تأمین صلح و ثبات در افغانستان، پاکستان بیشترین سود را خواهد برد. تأمین امنیت و برقراری صلح در افغانستان، مفاد اقتصادی زیادی به پاکستان دارد.»

عمران‌خان از روند صلح، کاهش خشونت و آتش‌بس پایدار و سراسری در افغانستان اعلام حمایت کرده گفت: «از طریق رسانه‌ها مشاهده کردیم که نخستین دور آتش‌بس، چگونه موجب شادمانی افغان‌ها گردید. بدترین سناریو برای مردم افغانستان، تداوم جنگ است.»

در همین حال، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان در این دیدار علاوه کرد، از پاکستان انتظار دارد که برای ختم جنگ و دست‌یابی به توافق صلح در کشورش «حسن‌نیت» شان را نشان دهد.

عبدالله اظهار کرد: «در این سفر علاقمندی برای گشودن فصل جدید در روابط میان دو کشور را مشاهده کردیم.»

شایان ذکر است که اعلام حمایت پاکستان از روند صلح، ختم جنگ و آتش‌بس پایدار در افغانستان در شرایطی صورت گرفته که در این روزها روند مذاکرات صلح میان دولت کابل و گروه طالبان در دوحه قطر ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید