رئیس‌جمهوری ارمنستان در گفتگو با «العربیه»: ترکیه از آذربایجان حمایت نظامی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آرمن سارگسیان رئیس‌جمهوری ارمنستان شامگاه سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 ترکیه را متهم کرد با استفاده از جنگنده‌های اف 16 از جمهوری آذربایجان در جنگ علیه ارمنستان حمایت نظامی می‌کند.

آرمن سارگسیان رئیس جمهوری ارمنستان شامگاه سه‌شنبه در گفتگوی اختصاصی با «العربیه» با اشاره به حمایت نظامی ترکیه از آذربایجان گفت بهتر بود که ترکیه به جای حمایت نظامی از آذربایجان موضع میانجی‌گرانه‌ای را اتخاذ می‌کرد.

Advertisement

رئیس جمهوری ارمنستان همچنین گفت که دخالت‌های ترکیه در امور داخلی کشورش چیز جدیدی نیست. او همچنین خواستار ممانعت از ادامه تعدی‌های آنکارا علیه ایروان شد.

آرمن سارگسیان در ادامه گفت «این آذربایجان است که جنگ علیه ما را آغاز کرده است» و «بهتر بود که ترکیه میانجی‌گری را به جای حمایت نظامی از آذربایجان ترجیح می‌داد».

ارمنستان آنکارا را به دخالت در جنگ‌ جاری میان آذربایجان و ارمنستان متهم کرد.

ارمنستان سه‌شنبه با اعلام این‌که ترکیه یک هواپیمای نظامی متعلق به این را سرنگون کرده است، آنکارا را به دخالت در جنگ‌ جاری میان آذربایجان و ارمنستان متهم کرد.

فخرالدین آلتون مدیر ستاد اطلاع‌رسانی در دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کرد «ادعاهای مبنی بر سرنگونی جنگنده ارمنستانی توسط ترکیه عاری از صحت است».

درگیری‌ها در جبهه اقلیم ناگورنو قره‌باغ برای چندمین روز متوالی همچنان ادامه دارد و در این راستا نیروهای ارمنستان و آذربایجان متقابلا اقدام به استقرار یگان‌های توپخانه‌ای خود در امتداد مرزهای دو کشور کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم