حبس انفرادی برای طوطی‌های فحاش در بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان باغ‌وحش «لینکولنشایر» در شرق بریتانیا برای حل معضل فحاشی برخی از طوطی‌های سخنگو، 5 طوطی را در قفس‌های جداگانه‌ای زندانی کردند.

لینکولنشایر بزرگترین باغ پرندگان در بریتانیاست و در این باغ‌وحش بیش از 100 گونه طوطی نگهداری می‌شود. در ماه آگوست 2020، 5 طوطی آفریقایی خاکستری به این باغ‌وحش آوده شده و از آن زمان تا کنون این طوطی‌ها به بازدیدکنندگان فحاشی می‌کنند.

به گفته رسانه‌های محلی این طوطی‌‌ها در زمان قرنطینه در کنار هم و درون یک قفس قرار داده شده‌ بودند و این موضوع به گفته «استیو نیکولز» مدیر این باغ‌وحش به معنای «فراوانی فحش درون این قفس» بود و «با هر فحشی که این طوطی‌ها می‌دهند بازدیدکنندگان می‌خندند و همین امر طوطی‌ها را با فحاشی بیشتر باز می‌دارد.»

به گفته آقای نیکولز برای برخی از بازدیدکنندگان بدزبانی و فحاشی این طوطی‌ها نوعی سرگرمی بود «ولی ما به دلیل نگرانی درباره کودکانی که به این باغ‌وحش می‌آیند طوطی‌ها از انظار عمومی دور کرده و آنها در قفس دیگری قرار دادیم به این امید که هر طوطی سروصداهای اطراف خود را یاد گرفته و دست از فحاشی بردارد.»

این طوطی‌ها پس از قرنطینه مجدد، بار دیگر در معرض دید عموم قرار گرفتند ولی به گفته استیو نیکولز «پس از 20 دقیقه مجددا به فحاشی پرداختند. لذا تصمیم گرفتیم هر طوطی را به تنهایی درون یک قفس بگذاریم و این بهتر از آن است که این طوطی‌ها با هم زندگی کنند.»

پیش از معروف شدن طوطی‌های فحاش باغ‌وحش لینکولنشایر، طوطی زرد تاج‌دار 9 ساله دیگری به نام Chico که از آمازون به این باغ‌وحش آمده بود، نگاه همگان را به خود جلب کرد. او می‌توانست ترانه مشهور If I Were a Boy از بیانسه، ترانه Poker Face از لیدی گاگا، ترانه Firework از کتی بری را بخواند و این موضوع بازدیدکنندگان بسیاری را به این باغ‌وحش کشانده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید