تحریم‌های آمریکا علیه 6 شخصیت حقیقی و 13 شخصیت حقوقی سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، تحریم‌هایی را در ارتباط با سوریه علیه 6 شخص حقیقی و 13 شخصیت حقوقی به مورد اجرا گذاشته و این تحریم‌ها مشمول سپاه پنجم نیروهای نظام سوریه و فرمانده این سپاه به خاطر کارشکنی در برقراری آتش‌بس است.

این تحریم‌ها شامل شبکه فعالیت‌های غیرقانونی شخصی بشار اسد رئیس نظام و همچنین دو خواهر یاسر ابراهیم، تأمین کننده مالی اسد می‌شوند.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که تحریم‌ها علیه بازرگانی و فعالیت‌های انسانی در سوریه نیست و تا دست برداشتن رژیم اسد از خشونت ادامه خواهند یافت. به نظر وزارت خارجه آمریکا، زمان حل و فصل مسالمت‌آمیز در سوریه مطابق با قطعنامه 2254 فرا رسیده ‌است.

واشنگتن تأکید دارد که: «حامیان اسد، نزدیکان وی را به افزایش مشارکتشان در رژیم تشویق می‌کنند».

دربیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده‌است که این کشور، 17 مصوبه در مورد تحریم‌ها علیه سوریه را به مثابه بخشی از کمپین مداوم برای تحقق اهداف قانون سزار در سال 2019 برای حمایت از غیر نظامیان در سال 2019 و بازخواست از اسد و حامیان وی به خاطر جنایاتشان، اعلام کرده‌راست.

در بین 14 رده اعلام شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه حامیان مالی فاسد اسد و مسئولان و شرکت‌های وابسته به او، وزارت خارجه آمریکا سه رده جدید علیه سپاه پنجم و شبکه فعالیت‌های غیرقانونی شخصی اسد و مشخصا علیه میلاد جدید فرمانده سپاه پنجم به خاطر مشارکت در سنگ اندازی یا ممانعت از برقراری آتش‌بس در سوریه اعلام کرده‌است. افزون بر این تحریم‌هایی را علیه نسرین ابراهیم و رنا ابراهیم دو خواهر یاسر ابراهیم تأمین کننده مالی اسد اعلام کرده که همچون شخصیتی جایگزین برای بشار اسد و همسرش أسماء الاخرس ایفای نقش می‌کند.

وزارت خزانه‌داری اعلام کرده «درحالی که میلیون‌ها سوری با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند، خانواده ابراهیم مبالغ هنگفتی را صرف گسترش دامنه کنترل بشار اسد و همسرش بر اقتصاد سوریه می‌کند».

تحریم‌های آمریکا عموماً بخش بازرگانی یا فعالیت‌های انسانی را هدف قرار نمی‌دهند. واشینگتن تأکید دارد که این تحریم‌ها علیه رژیم سوریه تا زمانی که اسد و عناصر تحت امر وی گام‌های برگشت‌ناپذیر را برای پایان دادن صادقانه و حقیقی به خشونت علیه مردم سوریه و اجرای قطعنامه 2254 شورای امنیت برندارد، ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید