ایران؛ شناسایی 50 هزار کودک و 67 هزار مادر دچار سوءتغذیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مدیرکل بهبود تغذیه وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که 50 هزار کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه فقیر و 67 هزار مادر باردار دچار سوءتغذیه در این کشور شناسایی شده است.

شیوع کرونا در ایران پیامدهای منفی داشته که یکی از مهمترین آن تبعات اقتصادی است. این امر باعث شده ناامنی تغذیه‌ای در میان خانوارها افزایش یابد.

بر اساس گزارش وبدا، چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 مدیر کل بهبود تغذیه وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که تبعات اقتصادی ناشی از کرونا، مصرف اقلام غذایی را بین 15 تا 35 درصد خانوارها کاهش داده یا حذف کرده است.

زهرا عبداللهی، در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاههای علوم پزشکی، درباره تغذیه در دوران کرونا، گفت: «به دلیل تبعات اقتصادی ناشی از کرونا، بحث ناامنی تغذیه و سوتغذیه بیشتر خواهد شد».

به گفته او تاکنون کمیته امداد، 50 هزار کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه فقیر و 67 هزار مادر باردار با تغذیه فقیر را در بخش بهداشت شناسایی کرده است.

عبداللهی تاکید کرد که برنامه مکمل یاری برای زنان باردار و کودکان زیر دو سال باید حتما ادامه یابد، چرا که کمبود زیرمغذی‌ها باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و این موضوع احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید