رضا پهلوی: می‌خواهم ایران را در مسیر صحیح قرار دهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رضا پهلوی ولی‌عهد سابق ایران روز دوشنبه 28 سپتامبر 2020 در سخنانی که با عنوان #پیمان_نوین مطرح شد، گفت که برای قرار دادن ایران در مسیر صحیح تلاش می‌کند.

در این سخنرانی که در فضای مجازی و از سوی برخی شبکه‌های تلویزیونی به صورت مستقیم پخش شد، رضا پهلوی گفت: « تلاش من برای قرار دادن کشور در یک مسیر صحیح است، نه برای یافتن یک مرهم سریع که راه را برای بازآفرینی استبداد و انحصار قدرت باز بگذارد. گام نخست برای رسیدن به چنین شرایطی، گذار از جمهوری اسلامی است که نماد انحصار و انباشت ثروت و قدرت در دست گروهی اندک است.»

Advertisement

او در ادامه با تاکید بر ضرورت وحدت افزود: «بیایید باور کنیم که هیچ شخص یا گروه یا نیرویی به تنهایی نمی‌تواند ما را نجات دهد. ما، یا با هم این کشتی طوفان‌زده را به ساحل امن می‌رسانیم، یا جدا جدا غرق خواهیم شد.»

رضا پهلوی با اشاره به دو مفهوم «امید» و «باور» گفت: «من از واژه «باور» به جای «امید» استفاده می‌کنم، و خود باور دارم که رسیدن به آزادی و رفاه، تنها با تلاش تک‌‌تک ما و قبول این مسئولیت میهنی میسر است. این مسئولیت بر دوش یک فرد یک گروه یا یک جریان نیست بلکه بر دوش همه ماست.»

او گفت برای «نجات ایران» از « همه نیروهای سیاسی دموکراسی‌خواه» دعوت کرد که «می‌خواهم با کنار گذاشتن اختلافات و خودبزرگ‌بینی‌ و برتری‌جویی، روی یک هدف متمرکز شوند: نجات ایران»

آخرین ولی‌عهد ایران خطاب به نیروهای ارتشی ایران هم گفت: «به هم‌میهنان ارتشی‌ام می‌گویم: وظیفه شما سربازان وطن، دفاع از تمامیت ارضی میهن‌مان است. امروز که حکومت اسلامی برای حفظ قدرت، آب و خاک کشور را به بیگانه واگذار کرده و به روی مردم بی‌دفاع شلیک می‌کند، وظیفه شما بیش از هر زمانی، دفاع و حفاظت از ملت ایران در برابر رژیم سرکوبگر است.»

او سپاهیان را نیز مورد خطاب قرار داد و گفت: «از بدنه‌ سپاه و بسیج می‌پرسم: آیا نمی‌بینید که به اصطلاح سرداران سپاه، تنها در پی مال‌اندوزی از طریق فساد و جنایت بیشتر هستند و ثروت و قدرت در انحصار گروهی از روحانیان و سرداران دزد قرار گرفته است؟ ... آیا نمی‌بینید که دخالت‌های سپاه در همه شئون زندگی مردم و همه ارکان کشور، مملکت را فلج کرده و بسیج و سپاه عملا به نهادهایی ضد مردم و کشور تبدیل شده‌اند؟ به چشمان فرزندان خود نگاه کنید و ببینید که آینده آنها چگونه گروگان منافع شخصی عده‌ای فاسد شده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید