برگزاری اجلاس مجازی گروه 20 به ریاست خادم الحرمین الشریفین در نوامبر آینده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اجلاس آتی گروه 20 اقتصاد برتر جهان که در ماه نوامبر آینده به ریاست خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی برگزار خواهد شد راهکارها برای حمایت از جان انسان‌ها و رونق بخشیدن به روند توسعه از طریق تعامل با پاندمی کرونا و پشت سر گذاشتن آن بررسی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) گروه 20 اقتصاد برتر جهان که پادشاهی عربی سعودی امسال ریاست دوره‌ای آن را بر عهده دارد در روزهای 21 و22 نوامبر 2020 اجلاس مجازی برگزار خواهد کرد.

اجلاس آتی گروه 20 در پی اوضاع جهانی مرتبط با پاندمی کرونا و در ادامه فعالیت‌های اجلاس فوق‌العاده رهبران گروه 20 در ماه مارس گذشته و ما بعد آن و نتایج نشست‌های کارگروه‌ها و نشست‌های وزیران گروه 20 که به بیش از 100 نشست افزایش یافته، برگزار خواهد شد.

در این نشست‌ها کشورهای گروه 20 تلاش‌هایی بین‌المللی که در نتیجه آن تعهداتی با بیش از 21 میلیارد دلار حاصل شده را با هدف حمایت از ساخت ابراز تشخیص، درمان و تولید، توزیع و فراهم کردن واکسن‌ها انجام دادند.

کشورهای گروه 20 همچنین بیش از 11 تریلیون دلار آمریکا در جهت حمایت از اقتصاد جهانی هزینه کرده‌اند.

اعضای گروه 20 نیز 14 میلیارد دلار آمریکا را برای کاهش هزینه‌های سربار بدهی‌ها در کشورهای کمتر پیشرفته و با هدف تامین مالی ساختارهای بهداشتی و برنامه‌های تامین اجتماعی اختصاص دادند.

طی اجلاس آتی گروه 20 همچنین راهکارها برای حمایت از جان انسان‌ها و رونق بخشیدن به روند توسعه از طریق مقابله با پاندمی کرونا و پشت سر گذاشتن آن و همچنین بهبودی از طریق رسیدگی به ضعف‌هایی که حین مقابله با پاندمی آشکار شده و تقویت آنها در بلند مدت، بررسی خواهد شد.

شرکت کنندگان در اجلاس آتی سران گروه 20 در راستای تقویت تلاش‌های بین‌المللی جهت غنیمت شمردن فرصت‌های قرن بیست و یکم برای همگان از طریق فراهم ساختن امکان برای افراد، محافظت از سیاره زمین و به کارگیری ابتکارها برای ایجاد افق‌هایی جدید تلاش خواهند کرد.

شایان ذکر است که خوانندگان برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به وب‌سایت رسمی گروه 20 با آدرس اینترنتی www.g20.org مراجعه کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید