استقبال ائتلاف عربی از نتایج توافق تبادل اسرا میان دولت یمن و حوثی‌ها

دولت قانونی یمن وحوثى‌ها 1081 اسیر را مبادله خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه 27 سپتامبر 2020 ضمن استقبال از نتایج «توافق» تبادل اسرا که یکشنبه از سوی مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و با مشارکت کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام شده آن را در امتداد توافق استکهلم عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه طی کنفرانسی خبری در ریاض ضمن ابراز تشکر و قدردانی از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در زمینه تبادل اسرا میان دولت قانونی یمن و شبه‌نظامیان حوثی نتایج این توافق را در راستای توافق استکهلم دانست.

المالکی افزود:« همانطور که فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل و ناظر بر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حضور طرف‌های جنگ اعم از دولت قانونی یمن و حوثی‌ها و با مشارکت نیروهای ائتلاف اعلام کرده، 1081 اسیر مبادله خواهند شد، دولت قانونی یمن 681 اسیر را آزاد خواهد کرد و در طرف دیگر حوثی‌ها 400 اسیر را آزاد خواهند کرد که از جمله آنها 15 اسیر از سربازان سعودی و4 اسیر از نیروهای سودانی خواهند بود».

سخنگوی ائتلاف نیز تاکید کرد که موضوع اسرا مورد اهتمام رهبری سیاسی و نظامی در پادشاهی عربی سعودی و کشورهای ائتلاف است.

المالكى در ادامه گفت نشست چهارم میان طرف‌های یمنی تحت نظارت سازمان ملل که از 17 سپتامبر آغاز و روز شنبه در ژنو به پایان رسیده است، ربطی به تحرکات سیاسی و سیر عملیات میدانی در یمن ندارد.

المالکی همچنین تاکید کرد که توافق برای تبادل اسرا در سریع‌ترین وقت ممکن تنها با انگیزه و دلایل انسانی محض و در امتداد توافق استکهلم میان طرف‌های یمنی و بنا به تمایل شدید آنها برای پایان دادن به مسأله اسرا، مفقودین و بازداشت‌شدگان صورت گرفته است.

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین هدف از این ابتکار عمل را انسانی و فراهم کردن زمنیه لازم و مناسب برای گفتگوهای میان طرف‌های یمنی جهت دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر در این کشور عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید