کشته شدن دو مرزبان ایرانی در «خوزستان»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دو نفر از مرزبانان ایرانی در «خوزستان» عصر روز شنبه 26 سپتامبر 2020 در درگیری با افراد مسلح ناشناس کشته شدند.

«خبرگزاری ایرنا» به نقل از «لطفعلی پاکباز» فرمانده مرزبانی این استان در گزارشی عنوان کرد که عصر امروز (شنبه) یک گشت دریایی مرزبانی در هورالعظیم مشغول گشت‌زنی و انجام ماموریت‌های محوله بود، افرادی که آنها را «اشرار مسلح» خواند در این هور با آنان درگیر شدند.

او اظهار داشت: در این درگیری مسلحانه «سروان مقداد بویر» و «استوار عبدالله مومن زاده» از پرسنل هنگ مرزی دشت آزادگان کشته و یک نفر دیگر از پرسنل این مرزبانی مجروح که به بیمارستان منقل و تحت مداوا قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی در ادامه مدعی شد که «در این درگیری اشرار مسلح نیز متحمل خسارات و تلفاتی شده‌اند که به محض تکمیل اطلاعات اخبار آن از طریق رسانه‌های رسمی اعلام خواهد شد.»

پدیده‌ای که مقامات ایرانی از آن به عنوان «قاچاق دام و کالا» از مرزهای خوزستان و عراق و حتی هور العظیم نام می‌برند مسبوق به سابقه بوده و طی ماه‌های گذشته نیروهای مرزبانی ایران چند محموله دام در حال خروج در محدوده مرزهای دشت آزادگان با خوزستان را توقیف کردند.

به گفته کارشناسان امور رویکرد امنیتی حکومت به مردمان این منطقه، نبود کار، فرصت‌های شغلی مناسب و تقسیم ناعادلانه ثروت در این استان باعث شده تا مردم به شغل‌های کاذب روی آورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید