وزارت داخله افغانستان: 46 تن از مقام‌های پولیس ولایت هرات برکنار شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در این روزها یک هیأت مشترک مقام‌های ارشد نظامی افغانستان وضعیت امنیتی ولایت هرات در غرب این کشور را بررسی می‌کند که وزارت امور داخله این کشور تایید کرد که در پی بررسی این هیأت 46 تن از مقام‌های پولیس هرات از وظایف شان برکنار شدند.

عبدالصبور قانع معاون ارشد امنیتی وزارت امور داخله افغانستان بر اساس دستور رییس ‌جمهوری این کشور برای بررسی وضعیت امنیتی در رأس یک هیأت به هرات سفر کرده است که در ترکیب هیأت سه تیم تخنیکی حضور دارند که هرکدام‌ به گونه‌ی جداگانه فعالیت فرماندهی پولیس، ریاست عمومی امنیت ملی هرات و قول اردوی 207 ظفر را بررسی می‌کنند.

به گزارش روزنامه هشت صبح، عبدالصبور قانع ایجاد اصلاحات در ساختار پولیس را بخشی از اقدامات این وزارت برای مهار جرایم و بهبود وضعیت امنیتی ولایت هرات عنوان کرد.

قانع اضافه کرد، پس از پایان مرحله‌ی اول بررسی از عمل‌کرد پولیس هرات، 46 تن از مقام‌های امنیتی در سطح رهبری فرماندهی پولیس، آمران حوزه‌های امنیتی و مسوولان بخش‌های کشفی و استخباراتی این ولایت برکنار شده‌اند.

وی علاوه کرد، افراد برکنار شده در انجام وظایف‌شان غفلت کرده و در مهار جرایم و ناامنی‌ها ناکام بودند و برخی از آنان که متهم به فساد هستند، افزون بر سبک‌دوش شدن از وظیفه، برای انجام تحقیقات به دادستانی معرفی شده‌اند.

شایان ذکر است که 46 نفر از مقام‌های پولیس ولایت هرات در شرایطی از وظایف شان برکنار شدند که باشندگان این ولایت از افزایش ناامنی‌ها، جرایم جنایی، سرقت‌های مسلحانه و آدم‌ربایی شدیداً شکایت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم