سپاه پاسداران باز هم مدعی ساخت موشک بالستیک جدید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه ادعا کرد که از جدیدترین موشک بالستیک دریایی خود با نام «ذوالفقار بصیر» رونمایی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، یکشنبه 27 سپتامبر 2020 نیروی هوافضای سپاه در نمایشگاه دائمی محصولات خود که امروز با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران افتتاح شد، جدیدترین موشک بالستیک دریایی خود را به نمایش درآورد.

این موشک با نام «ذوالفقار بصیر» جدیدترین موشک ساخته شده توسط سپاه است.

بر اساس این گزارش، موشک جدید مجهز به «سرجنگی» با جستجوگر اپتیکی احتمالا بردی بیش از «700 کیلومتر» دارد.

این رونمایی در حالی انجام شد که برنامه‌های موشکی ایران همواره مورد انتقاد آمریکا و تحریم این کشور قرار گرفته است. در آخرین اقدام در این زمینه، آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار تمدید ممنوعیت ایران در فروش سلاح شد. پیش‌نویس این قطعنامه نظر موافق نمایندگان کشورها در شورا را جلب نکرد و در پی آن رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که مکانیسم ماشه را برای بازگرداندن کلیه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران فعال می‌کند.

همچنین از دید کشورهای غربی و اسرائیل، آزمایش موشک‌های بالستیک «تهدید امنیتی» به شمار می‌رود و همواره از ایران خواسته‌اند که بر اساس «توافق هسته‌ای» با قدرت‌های جهان محدودیت‌هایی برای برنامه موشکی خود ایجاد کند. ایران اعلام کرده است موشک‌های این کشور هرگز حامل کلاهک هسته‌ای نخواهند بود، زیرا تهران هیچ برنامه‌ای برای تولید سلاح‌های هسته‌ای ندارد، اما مقامات نظامی ایران بر توسعه برنامه موشکی این کشور تاکید کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید