سازمان جهانی بهداشت: شمار فوتی‌های کرونا به دو میلیون تن افزایش خواهد یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت شامگاه جمعه 25 سپتامبر 2020 هشدار داد چنانچه اقدامات ضروری هماهنگی برای مقابله با بیماری کووید-19 از سوی همه کشورها و افراد انجام نشود، شمار فوتی‌های کرونا به احتمال بسیار قوی به دو میلیون تن افزایش خواهد یافت.

همزمان با نزدیک شدن آمار کلی فوتی‌های کووید -19 به یک میلیون تن در جهان، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد چنانچه تلاش‌های هماهنگی از سوی کشورها و افراد برای مقابله با بحران کرونا انجام نشود احتمال افزایش آمار فوتی‌های کرونا به 2 میلیون تن بعید نخواهد بود.

مایکل راین مدیر برنامه اورژانس در سازمان جهانی بهداشت در ویدیو کنفرانسی در پاسخ به سوالی درباره احتمال افزایش شمار فوتی‌ها به 2 میلیون تن گفت قبل از رسیدن به آمار دو میلیونی چنانچه به آمار یک میلیون فوتی‌ کنونی عمیق تر فکر کنیم برای ما آماری هولناک است. آیا ما آمادگی انجام هر کاری برای غلبه بر این تعداد را داریم؟

مدیر برنامه اورژانس سازمان جهانی بهداشت در ادامه گفت « اگر همه ما تلاش‌هایمان را به کار نگیریم ارقامی که اکنون تنها به عنوان تصور ذهنی مطرح می‌شوند در آینده‌ای نزدیک متاسفانه بسیار محتمل خواهند بود».

بنا به گزارش آماری خبرگزاری فرانسه که با استناد به منابع رسمی تهیه شده، ویروس کرونا از آغاز انتشار در ووهان چین در دسامبر گذشته و سپس پاندمی آن در جهان تا ساعت 11:00 شب به وقت گرینویچ جمعه دست‌کم منجر به فوت 984 هزار و 68 تن و مبتلا شدن 32.3 میلیون نفر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید