3 کشته و 7 مجروح در پی انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده در «تل حلف» سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

انفجار خودرو‌یی بمب‌گذاری شده همزمان با عبور اتوبوس حامل غیرنظامیان پنج‌شنبه 24 سپتامبر 2020 در شهرک «تل حلف» سوریه در غرب راس العین از مناطق عملیات نظامی«چشمه صلح» ترکیه 3 کشته و7 مجروح بر جای گذاشت.

به گفته منابع محلی این انفجار بزرگ در شهرک تل حلف در حومه شهر راس العین (سری کانییه) از مناطق شمال غرب استان حسکه تحت کنترل نیروهای ترکیه و گروههای مسلح طرفدار آنکارا به وقوع پیوسته است.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این حادثه در اثر انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده که در مسیر یک اتوبوس حامل غیرنظامیان در شهرک تل حلف پارک شده بود به وقوع پیوسته و علاوه بر تلفات انسانی، خسارت‌های مادی نیز بر جای گذاشته است.

دیدبان حقوق بشر سوریه دو روز پیش از این نیز خبر از وقوع درگیری‌های مسلحانه‌ای میان گروههای سوری مسلح طرفدار آنکارا در مناطق تحت کنترل عملیات نظامی «چشمه صلح» ترکیه خبر داده بود.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه این درگیری‌ها میان دو مجموعه از گروه «شهدای السفیره» در شهر راس العین به وقوع پیوسته و طی آن قبل از دخالت نیروهای «سپر الحسکه» تعدادی از افراد مجروح شدند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه دلایل وقوع درگیری میان گروههای مسلح طرفدار آنکارا در مناطق تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه هنوز مشخص نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size