تأکید بحرین بر پایان دادن مناقشه فلسطینی اسرائیلی بر اساس راهکار دو کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین پنج‌شنبه 24 سپتامبر 2020 با بیان این‌که برقراری روابط با اسرائیل تاکیدی بر اراده کشورش برای دستیابی به صلح است بر افزایش تلاش‌ها‌ جهت پایان دادن به نزاع فلسطینی- اسرائیلی بر اساس راه حل دو کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، ملک حمد بن عیسی پادشاه این کشور در هفتاد و پنجمین دوره نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت که اعلام برقراری روابط با اسرائیل تاکیدی بر دست دادن ما برای صلح است.

ملک حمد بن عیسی همچنین با تحسین تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل در تقویت نقش این سازمان در حل نزاع‌ها و ارائه راهکارها، بر پایبندی پادشاهی بحرین به تعهدات بین‌المللی‌اش و از آن جمله حفظ توازن قوا و ثبات نظام بین‌المللی تاکید کرد.

پادشاه بحرین در بخش دیگری از سخنرانی‌اش گفت کشورش با دیدگاه درست سازمان ملل در تاکید بر اهمیت کار جمعی فعال برای مقابله با چالش‌ها و خطرات نظری مشترک دارد.

ملک حمد بر نیاز مبرم جامعه جهانی به کنار گذاشتن اختلافات و تقویت زمینه‌های همیاری انسانی تشدید کرد.
او همچنین به اصرار پادشاهی بحرین از همان لحظات آغازین پاندمی کرونا برای دادن دست همکاری، همبستگی و هماهنگی با کشورهای جهان برای مقابله با این شرایط سخت اشاره کرد.

ملک حمد بن عیسی افزود با توجه به اصرار ما بر امنیت و ثبات منطقه در پیامی متمدنانه که نشان از تمایل ما به صلحی عادلانه است، برقراری روابط با اسرائیل اعلام شد.

ملک حمد بن عیسی پادشاه بحرین همچنین نقش پادشاهی عربی سعودی طی ریاست دوره‌ای آن بر گروه 20 اقتصاد برتر جهان در تحقق ثبات و رفاه در منطقه را تحسین کرد.

پادشاه بحرین همچنین ضمن تحسین اقدام شجاعانه دولت امارات متحده عربی برای احیای فرایند صلح در منطقه آن را گامی موفق و مبارک برای دستیابی به توافق تاریخی صلح با اسرائیل دانست.

ملک حمد بن عیسی پادشاه بحرین نیز بر فراخوان کشورش برای تشدید تلاش‌ها برای پایان دادن به نزاع فلسطینی - اسرائیلی بر اساس راهکار دو کشور تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید