تاکید انور قرقاش بر حمایت همیشگی امارات از «راه حل دو کشور» و مردم و رهبری فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی پنج‌شنبه 24 سپتامبر 2020 تاکید کرد امارات همواره بر موضع خود در حمایت از مردم و رهبری فلسطین در تلاش‌های‌شان برای تحقق صلح اصرار خواهد ورزید.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات پنج‌شنبه خطاب به نیکلای ملادینف هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در فرایند صلح خاورمیانه بر موضع دولت امارات متحده عربی در حمایت از راه حل دو کشور تاکید کرد.

او با اشاره به این‌که معاهده صلح میان امارات و اسرائیل صفحه جدیدی از روابط دوجانبه را خواهد گشود و به هم‌افزایی تلاش‌ها برای تقویت ثبات در منطقه خواهد انجامید بر موضع کشورش در حمایت از راه حل دو کشور تاکید کرد.

قرقاش نیز ضمن تاکید این‌که دولت امارات از ابتدای تاسیس سیاست‌ اعتدال‌گرایی و مسالمت‌جویی را در داخل و خارج از این کشور در پیش گرفته است، افزود:« دیدگاه ما این است که آن معاهده (معاهده صلح میان امارات و اسرائیل) نقش ما در پیشبرد روند صلح بر اساس راه حل دو کشور و تلاش‌های مشترک‌مان برای برقراری دولت مستقل فلسطینی را تقویت خواهد کرد».

وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات در سخنرانی‌اش در نشست وزیران شرکت کننده در «کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا» که به طور مجازی برگزار شده است، گفت:« دولت امارات از طریق گفتگو و با ابزارهای دیپلماتیک به وضوح پایبندی‌اش به حل نزاع‌های بین‌المللی را نشان داده است».

قرقاش افزود که تعهدهای امارات همچنین شامل « مشارکت در تقویت صلح و امنیت بین‌المللی، انجام تلاش‌های فشرده برای غلبه بر بحران‌ها، امدادرسانی و کمک به آوارگان در مناطق نزاع و تقویت روابط دوجانبه، منطقه‌ای و همکاری‌های بین‌المللی است».

شایان ذکر است دولت امارات متحده عربی در 13 اوت 2020 توافق صلح میان این کشور با اسرائیل را اعلام کرد.
در بیانیه‌ای که آن هنگام از خبرگزاری رسمی امارات منتشر شده اعلام شد که توافق طی گفتگوهای تلفنی میان شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولی‌عهد ابوظبی نایب فرمانده عالی نیروهای مسلح امارات، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای برقراری روابط کامل میان اسرائیل و امارات حاصل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید