کرونا رشد اقتصادی افغانستان را نزدیک به 30 درصد کاهش داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های افغانستان پنج‌شنبه 24 سپتامبر اعلام کردند، شمار مجموع مبتلایان کرونا در این کشور از مرز 39 هزار نفر گذشته و این ویروس رشد اقتصادی این کشور را نزدیک به 30 درصد کاهش داده است.

به گزارش منابع خبری، وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان گفته است، طی 24 ساعت گذشته 25 مورد مثبت جدید ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 39 هزار و 170 نفر افزایش یافت.

این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته پنج بیمار کرونا در این کشور فوت کردند، و 9 بیمار کرونا بهبود یافتند.

این وزارت علاوه کرد، تا کنون شمار مجموع جان‌باختگان کرونا در افغانستان به یک هزار و 451 و بهبود یافتگان به 32 هزار و 619 نفر رسیده است.

در همین حال، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان چهارشنبه 23 سپتامبر در نشستی که از سوی مجمع جهانی اقتصاد در مورد مبارزه با ویروس کرونا برگزار شده بود گفت، کرونا رشد اقتصادی این کشور را نزدیک به 30 درصد کاهش داده است.

براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، غنی به‌گونه آنلاین در این نشست صحبت می‌کرد علاوه کرد: «شیوع ویروس کرونا یک رویداد غیرمترقبه بوده و با تاسف تاثیرات سؤ بالای اقتصاد افغانستان، منطقه و جهان داشته است.»

غنی ادامه داد، افغانستان با استفاده از منابع داخلی و جلب کمک‌های بین‌المللی علیه ویروس کرونا مبارزه کرد.

وی اظهار کرد: «با کشورهای منطقه روابط خوب را تقویت کردیم و تلفات مردم ما در اثر شیوع ویروس کرونا، نسبت به بسیاری کشورهای جهان کمتر بود، معافیت کتلوی به میان آمد، بخش‌های عرضه خدمات صحی چند برابر تقویت شد و آسیب‌پذیری‌های خویش را در سیستم حکومت‌داری، شناسایی کردیم.»

شایان ذکر است که این گفته‌ها در شرایطی مطرح شده که وزارت صحت عامه افغانستان از احتمال موج دوم کرونا در فصل سرما در این کشور هشدار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید