فرانسه: بدون انجام اصلاحات در لبنان خبری از کمک‌های مالی بین‌المللی نخواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دولت فرانسه چهارشنبه 23 سپتامبر 2020 خواستار اعمال «فشارهای قوی و همگرای» جامعه بین‌المللی برای تشکیل دولت در لبنان و برون رفت این کشور از بحران خفه‌کننده‌ای شده که هم‌اکنون با آن دست به گریبان است.

به گزارش خبرگزاری‌ها ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در حاشیه فعالیت‌های مجمع عمومی سازمان ملل متحد و طی نشستی از طریق ویدیو کنفرانس درباره لبنان گفت « نیروهای سیاسی تا حالا نتوانسته‌اند در لبنان دولت تشکیل دهند و در پی آن اعمال فشارهای قوی و همگرای بین‌المللی از سوی ما برای ملزم ساختن مسئولان لبنانی به احترام گذاشتن به تعهدات‌شان به ضرورتی تبدیل شده است».

لودریان افزود « لبنان به چالشی تبدیل شده و بدون انجام اصلاحات، خبری از کمک‌های مالی بین‌المللی نخواهد بود».
از سویی مجموعه بین‌المللی کشورهای کمک کننده به لبنان، چهارشنبه از رهبران سیاسی خواست تا ضمن اتحاد و همیاری در زمان مناسب در لبنان دولت تشکیل دهند.

این گروه بین‌المللی که شامل پنج کشور عضو دائم شورای امنیت است پس از نشستی که چهارشنبه درباره لبنان برگزار شده در بیانیه‌ای« از رهبران سیاسی خواست تا ضمن اتحاد و همیاری در زمان مناسب در لبنان دولتی تشکیل دهند که قادر باشد آرمان‌های مشروع مردم لبنان را محقق سازد».

از جمله حاضران در گروه بین‌المللی کمک به لبنان پنج‌ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و علاوه بر آن نیروهای اصلی منطقه‌ای، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید