اشرف غنی: تلاش داریم تا کشور خود را به محور صنعت سبز منطقه مبدل سازیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر مطبوعاتی ریاست‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 24 سپتامبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری این کشور در هفتادوپنجمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام کرد، تلاش‌ها ادامه دارد تا این کشور به محور صنعت سبز در منطقه تبدیل شود.

محمد اشرف غنی در پیام ویدئویی که در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک(نیویورک) پخش شد گفت: «بحث‌های ما با شرکت‌های دیگر برای تولید هفتاد هزار میگاوات برق از انرژی باد و 220 هزار میگاوات انرژی قابل‌تجدید از آفتاب، ادامه دارد تا کشور خود را به محور انرژی قابل‌تجدید و صنعت سبز در منطقه مبدل سازیم.»

براساس اعلامیه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، غنی اظهار کرد: «آسیا، بدون افغانستان نمی‌تواند همگرایی را تجربه کند. از سوی دیگر، ما دقیقاً در مرکز ظرفیت‌های پنهان و کشف‌ناشده قرار داریم که می‌توانند رفاه و صلح را برای منطقه به ارمغان بیاورند.»

محمد اشرف غنی در ادامه سخنانش به روند جاری مذاکرات صلح اشاره کرد و از طالبان خواهان آتش‌بس شد.

وی علاوه کرد: «علی‌رغم این که ما با عوامل متعدد آشفتگی به صورت همزمان روبرو هستیم؛ صلح، همچنان، ضروری‌ترین و مهم‌ترین اولویت ماست. این مسؤولیت مشترک همه ماست که با تلاش جمعی در راستای پیشبرد اهداف انکشافی پایدار و ارتقای صلح، رفاه و امنیت در سراسر جهان گام برداریم.».

شایان ذکر است که روند مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر شنبه هفته گذشته آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید