اسرائیل و امارات همکاری در زمینه انرژی را بررسی کردند

رایزنی‌های دو طرف درباره ارتباط شبکه برق و صادرات گاز طبیعی به اروپا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل چهارشنبه 23 سپتامبر 2020 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در گفت‌وگوهای ویدیویی میان وزیران انرژی امارات متحده عربی و اسرائیل امکان همکاری‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی از جمله انرژی و صادرات گاز طبیعی به اروپا بررسی شد.

اسرائیل و امارات در 15 سپتامبر 2020 توافقی را برای برقراری روابط دیپلماتیک امضا کردند که طی بیانیه صادره از دفتر یووال اشتاینیتز وزیر انرژی اسرائیل به عنوان فراهم کننده «فرصت تاریخی» برای بهره‌برداری از انرژی در منطقه توصیف شده است.

در این بیانیه از وزیر انرژی اسرائیل نقل شده که او در گفتگوهایش با وزیر انرژی امارات همکاری در زمینه ارتباط شبکه برق و توسعه بازار صادرات گاز طبیعی از طریق خطوط لوله انتقال گاز به اروپا و طرح‌های دیگر را مورد بررسی قرار داده است.

در بیانیه صادره از دفتر وزیر انرژی اسرائیل آمده که او پیشنهاد داده امارات به باشگاه انرژی که مقر آن در مصر است و در تلاش است تا صادرات گاز طبیعی در شرق دریای مدیترانه را گسترش دهد، بپیوندد.

طبق این بیانیه صادره از طرف اسرائیلی « آنها (طرف اماراتی‌) گفته‌اند که این موضوع را بررسی خواهند کرد».

مصر، اسرائیل، یونان، قبرس، ایتالیا و اردن شامگاه سه‌شنبه گذشته منشور تاسیس باشگاه گاز شرق مدیترانه را امضا کردند.

باشگاه گاز شرق مدیترانه شامل همه دشمنان منطقه‌ای ترکیه است که نزاعی میان آن و یونان و قبرس دو عضو اتحادیه اروپا بر سر حقوق حفاری گاز در منطقه در گرفته است.

خبرگزاری رسمی امارات (وام) در گزارشی درباره رایزنی‌های وزیران انرژی امارات و اسرائیل گفت که آنها فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های نفت و گاز و انرژی‌های پاک را بررسی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید