ارتش ملی لیبی: رهبر داعش در شمال آفریقا کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه چهارشنبه 23 سپتامبر 2020 از کشته شدن رهبر گروه داعش در شمال آفریقا خبر داد.

به گفته منابعی تحقیقاتی رهبر داعش در شمال آفریقا که توسط ارتش ملی لیبی کشته شده به نام عبدالله الربعی و از کُردهای عراق است.

سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی چهارشنبه کشته شدن رهبر گروه داعش در شمال آفریقا موسوم به ابومعاذ العراقی را در عملیات ارتش ملی این کشور در شهرک عبدالکافی در شهر سبها تایید کرد.

سخنگوی ارتش ملی لیبی در بیانیه‌ای گفت «به پیوست کنفرانس خبری استثنایی روز سه‌شنبه گذشته مصادف با 15 سپتامبر که طی آن انهدام یک تیم تروریستی متشکل از رهبران گروه داعش در شهرک عبدالکافی در شهر سبها اعلام شد در این عملیات 9 تروریست نیز کشته و 2 تن از همسران‌شان بازداشت شدند».

در میان کشته شدگان این عملیات رهبر گروه داعش در لیبی ملقب به ابو عبدالله اللیبی بوده که در پی تحقیقات انجام شده و دستگیری یک عنصر داعشی دیگر در منطقه غدوه و جمع‌آوری شواهد مشخص شد که فرد کشته شده ابومعاذ العراقی ملقب به ابوعبدالله العراقی، سرکرده گروه داعش در شمال آفریقا است.

المسماری در ادامه توضیح داد که این تبعه عراقی در تاریخ 12 سپتامبر 2014 به همراه تروریست دیگری به نام عبدالعزیز الانباری با گذرنامه‌های لیبی جعلی از طریق ترکیه وارد لیبی شده‌اند. المسماری گفت که الانباری آن موقع امیر داعش در لیبی بود و ابوعبدالله به فرمان ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش در سوریه و عراق به عنوان معاون او گمارده شده بود.

سخنگوی ارتش ملی لیبی افزود که «پس از کشته شدن الانباری به دست ارتش لیبی در حوادث درنه در سال 2015، ابوعبدالله العراقی به رهبری گروه داعش در شمال آفریقا منصوب شده بود».

به گفته منابع تحقیقاتی سرکرده داعش در شمال آفریقا عبدالله الربعی نام دارد و از کُردهای عراق است که عناصر تروریستی همراهش در دفاع از او به مدت 7 ساعت متوالی تا حد مرگ جنگیدند.

شایان ذکر است که ارتش ملی لیبی تاکید کرده بود یک ماه و نیم قبل یگان‌های آن موفق شده‌اند یک تیم وابسته به گروه داعش که برای انجام حمله به تاسیسات نفتی در جنوب لیبی طرح‌ریزی می‌کرد را منهدم کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم