وزیر اطلاع‌رسانی یمن خواستار ادامه تحریم‌ تسلیحاتی بین‌المللی ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 ضمن اعلام این‌که اقدامات دخالت‌آمیز ایران در یمن نقض آشکار قانون بین‌المللی است، خواستار ادامه تحریم‌های‌ تسلیحاتی بین‌المللی اعمال شده بر ایران شد.

به گزارش «العربیه» معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن سه‌شنبه تاکید کرد که اذعان ایران به گذاشتن فناوری‌های موشکی در اختیار شبه‌نظامیان حوثی،‌ اعترافی آشکار به حمایت از اقدامات خرابکارانه این گروه تروریستی است.

Advertisement

الاریانی در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر» نوشت «اذعان سرتیپ ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارتش ایران مبنی بر گذاشتن فناوری‌ موشکی و پهپادی در اختیار شبه‌نظامیان تروریست حوثی و اعزام کارشناسان و مشاوران نظامی به مناطق تحت کنترل حوثی‌ها، اعتراف ایرانی واضح و آشکاری به حمایت از شورش و کودتای حوثی‌ها و اجرای توطئه‌های خرابکارانه آن در یمن و منطقه است».

الاریانی افزود« دخالت‌های ایران در یمن و جنگی که با وقوع کودتای حوثی‌ها شعله‌ور شده و از میان مردم دهها هزار تن کشته و مجروح قربانی گرفته، خسارت‌های سنگینی به جای گذاشته و باعث وقوع بزرگترین تراژدی انسانی در جهان شده، تعدی آشکار به اصل حاکمیت ملی این کشور، نقض آشکار قانون بین‌الملل و چالشی در برابر اراده جامعه بین‌المللی است».

وزیر اطلاع رسانی یمن همچنین افزود:«از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم تدابیر قاطعانه‌ای را برای ادامه تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران اتخاذ کرده و برای عملیات قاچاق سلاح، انتقال فناوری‌ها و کارشناسان نظامی به شبه‌نظامیان حوثی که به مانعی بر سر راه دستیابی به راه حل سیاسی تبدیل شده و درد و رنج انسانی را افزایش داده، قطعنامه‌های بین‌المللی مرتبط با بحران یمن را نقض کرده و به تهدیدی علیه امنیت و صلح بین المللی تبدیل شده است، حد بگذارند».

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران سه‌شنبه 22 سپتامبر با اعتراف به نقش ایران در آموزش و پشتیبانی پیکارجویان حوثی، گفته که «ما تجربه فناوری در حوزه دفاعی را به آنها منتقل کردیم و یاد گرفته‌اند و خودشان موشک و پهپاد و سلاح در یمن تولید کنند.»

شایان ذکر است دولت قانونی یمن پیش‌تر از اعلام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر بازگرداندن همه تحریم‌های بین‌المللی و از آن جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران ابراز حمایت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید