فرانسه: سیاسیون لبنانی باید از میان «اصلاح یا فروپاشی» یکی را انتخاب کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت فرانسه شامگاه سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 از سیاسیون لبنانی خواست «بی‌درنگ» برای تشکیل دولت لبنان و خارج کردن این کشور از بحران کنونی به توافق برسند و از میان «اصلاح یا فروپاشی» یکی را انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری‌ها دولت فرانسه با این جمله که « نیروهای سیاسی لبنانی باید میان اصلاح و فروپاشی کشورشان یکی را انتخاب کنند» به طرف‌های سیاسی در لبنان هشدار داد چنانچه در تشکیل دولت درنگ کنند کشور با خطر فروپاشی مواجه خواهد شد.

پاریس از مسئولان سیاسی لبنانی خواست تا در سریع‌ترین زمان ممکن برای برون‌رفت کشور از بحران کنونی بر سر تشکیل دولت در این کشور به توافق برسند.

وزارت خارجه فرانسه شامگاه پنج‌شنبه از عدم وفای مسئولان لبنانی به تعهدات‌شان در قبال امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه طی سفر اخیرش به بیروت، مبنی بر توافق طی 2 هفته برای تشکیل دولت جدید در لبنان، ابراز تاسف کرد.

فرانسه همچنین خواستار توافق بی‌درنگ سیاسیون لبنانی درباره تشکیل دولت جدید به نخست‌وزیری مصطفی ادیب شد تا اصلاحات لازم را در این کشور به مورد اجرا بگذارد.

فرانسه همچنین در این‌باره تاکید کرد که «مسئولیتی بزرگ بر دوش همه لبنانی‌ها است».

علی‌رغم توافق میان سایر احزاب لبنانی مبنی بر تشکیل دولت بی‌طرف«متخصصان»، از دو هفته پیش اما روند تشکیل دولت جدید در این کشور به دنبال اصرار و تلاش‌های دو گروه شیعه جنبش امل و حزب‌الله برای گنجاندن وزرای شیعه در ترکیب کابینه جدید، با تاخیر مواجه شده و ناکام ماند و ابراز تاسف مقامات فرانسه را برانگیخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید