ترامپ: به جنگ افغانستان پایان می‌دهیم و سربازان ما بیرون خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه سه‌شنبه 22 سپتامبر در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد، به جنگ افغانستان پایان می‌دهد و سربازانش را از این کشور بیرون خواهد کرد.

به گزارش منابع خبری، ترامپ اضافه کرد، تلاش‌های آمریکا برای ختم جنگ در افغانستان ادامه دارد و اکنون واشنگتن نقش صلح‌آور را بازی می‌کند و این کار را از موضع قدرت انجام می‌دهد.

در همین حال، شبکه خبری CNN در ماه ژوئن 2020 به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داده بود که بیش از چهار هزار سرباز آمریکایی تا خزان(پاییز) امسال از افغانستان بیرون خواهند شد.

این دو مقام آمریکایی گفتند، دولت دونالد ترامپ در حال نهایی سازی این تصمیم است که با تطبیق آن چهار هزار سرباز آمریکایی افغانستان را ترک خواهند کرد.

گفتنی است که توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در شهر دوحه قطر امضا شد که براساس آن، ایالات متحده باید تعداد سربازان شان را در افغانستان تا 135 روز پس از امضای این توافق‌نامه به 8600 سرباز کاهش دهد و سربازان باقی‌مانده‌اش را تا 14 ماه دیگر بیرون کند.

در حال حاضر آمریکا نزدیک به 8600 سرباز در افغانستان دارد و دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده تصمیم دارد که این سربازان را به 4000 نفر کاهش دهد.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ به تاریخ 10 اکتبر 2019 در یک گردهمایی انتخاباتی 2020 نیز گفته بود، زمان آن فرا رسیده تا سربازان آمریکایی از افغانستان خارج شوند.

این گفته‌های در شرایطی مطرح شده که در این روزها روند مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید