ربیعی: احتمالا عناصر داخلی در موضوع نیروگاه نطنز دست داشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی ربیعی سخنگوی دولت ایران از احتمال دست داشتن عناصر داخلی در موضوع خرابکاری در نیروگاه نطنز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی ربیعی در نشست خبری روز سه‌شنبه 22 سپتامبر درباره جزئیات خرابکاری نیروگاه نطنز و اینکه گفته شده چند نفر در این رابطه شناسایی شدند، گفت: «در این ماجرا خرابکاری قطعی است و خرابکاری صورت گرفته و به علت پیچیدگی در این خرابکاری، فرضیه‌های زیادی در مورد حادثه نطنز وجود دارد، چند دستگاه امنیتی در بخش‌های مختلف موضوع را بررسی می‌کنند.»

وی افزود: «یکی از فرضیه‌های قوی متکی بر این است که عناصر داخلی در این ماجرا دست داشته‌اند. این موضوع تحت نظارت جدی دستگاه‌های امنیتی کشور است و پس از روشن شدن جدی ماجرا موضوع را بررسی و اعلام می‌کنیم.»

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در خصوص نقش احتمالی دولت‌های خارجی در انفجار تاسیسات اتمی نطنز بدون این که به جزئیات اشاره کند، تاکید کرد، تهران در این زمینه «پیام‌هایی» ارسال کرده است.

خطیب‌زاده یکشنبه 20 سپتامبر در نشستی خبری پیرامون انفجار اخیردر تاسیسات نطنز گفت: «جمع‌بندی این موضوع در اختیار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایران است» و پیام‌هایی در این رابطه ارسال شده ولی «هنوز در این مرحله به ما چیزی گفته نشده».
خطیب زاده در ادامه تاکید کرد: «ولی مطمئن هستم در کانال‌های خود پیام‌ها داده، گرفته و دیده شده است».

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه ایران پیشتر تهدید کرده بود اگر انفجار نطنز نتیجه اقدام خرابکارانه خارجی باشد، نظام ایران واکنش نشان خواهد داد.

بنابر ارزیابی مسئولان نظام ایران، انفجار نطنز یک اقدام خرابکارانه است ولی تا این لحظه هیچ گزارش دقیقی را در اثبات این مدعا ارائه نداده و این امر را موکول به موافقت مسئولان امنیتی کرده‌اند.

از زمان بروز این انفجار در 12 تیرماه گذشته، اظهار نظرهای متعددی در خصوص مسئولیت اسرائیل در این حادثه از قول مقام‌های سپاه مطرح شده اما مدرک مستقیمی ارائه نشده و اسرائیل نیز به جز پاره‌ای مواضع تلویحی از زبان برخی مسئولان پیشین یا کنونی خود، مسئولیت رسمی انفجار در تاسیسات نطنز را بر عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید