فرمانده کل سپاه: عوامل ترور قاسم سلیمانی را می‌زنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در بیاناتی خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد که هر کسی را که در ماجرای ترور قاسم سلیمانی نقش داشته است، می‌زنیم و این یک پیام جدی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر حسین سلامی روز شنبه 19 سپتامبر 2020 در مراسم صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران تاکید کرد: «آقای ترامپ از انتقام ما شک نکنید، زیرا کاملاً قطعی و جدی است.»

سلامی در ادامه ادعای خود افزود: «ما اهل شرف و جوانمردی هستیم و جوانمردانه و عادلانه انتقام می‌گیریم به همین علت هم بود که در عین الاسد سربازان شما را هدف قرار ندادیم.»

او تصریح کرد ما کسانی را هدف قرار می‌دهیم که در ترور قاسم سلیمانی مستقیم یا غیرمستقیم نقش داشتند.

فرمانده کل سپاه پاسداران ایران خطاب به دولتمردان آمریکا افزود: «شما فکر می‌کنید ما در قبال خون برادر شهیدمان یک سفیر زن را در آفریقای جنوبی می‌زنیم؟ آمریکایی‌ها بدانند هر کسی را که در ماجرای ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی نقش داشته است، می‌زنیم و این یک پیام جدی است.»

حسین سلامی در پایان گفت: «این تهدیدها جدی است و ما جنگ لفظی نمی‌کنیم و همه چیز را به میدان عمل واگذار می‌کنیم.»
گفتنی است قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

رسانه‌های ایران در ساعات آغازین روز چهارشنبه 8 ژانویه 2020 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که سپاه پاسداران ایران به پایگاه هوایی عین الاسد عراق که در اختیار نیروهای آمریکایی است، حمله موشکی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید