سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی خواستار تحریم‌ همه بخش‌های مالی ایران شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پیامی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا 6 سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی جمعه 18 سپتامبر 2020 خواهان اعمال تحریم‌هایی بر همه بخش‌های مالی ایران شدند.

به گزارش‌ خبرگزاری‌ها در حالی که دولت ایالات متحده آمریکا همچنان به اعمال فشارهای حداکثری علیه ایران ادامه می‌دهد، شامگاه جمعه 6 سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواهان آن شدند که بر اساس دستورالعمل اجرایی صادره در آغاز سال جاری تحریم‌هایی را علیه کلیه بخش‌های مالی ایران اعمال کند.

این نامه که روز جمعه منتشر شده به امضای هر کدام از تام کوتون از ایالت آرکانزاس، جان کورنین از ایالت تگزاس، تد کروز از ایالت تگزاس، مارکو روبیو از ایالت فلوریدا، ریک اسکات از ایالت فلوریدا و تام تیلی از ایالت کارولینای شمالی رسیده است.

بر اساس دستورالعمل اجرایی شماره 13902 که توسط دونالد ترامپ در 10 ژانویه 2020 امضای شده به وزارت‌خانه‌های خارجه و دارایی آمریکا اجازه داده می‌شود تا تحریم‌های بیشتری را بر بخش‌های اقتصادی ایران اعمال کنند.

این سناتورهای جمهوری‌خواه ضمن تحسین رویکرد دولت دونالد ترامپ در قبال رژیم ایران از رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا حلقه فشارها را بر رژیم تهران برای نشاندن آن بر سر میز مذاکرات تنگ‌تر کند.

تحریم 14 بانک ایرانی

در نامه سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی ضمن اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه بانک مرکزی ایران آمده که علی‌رغم تحریم‌های مالی اعمال شده علیه ایران دست‌کم 14 بانک ایرانی همچنان با شبکه حواله‌های مالی شرکت معاملات مالی سویفت که شریان مهم اقتصادی برای نظام است، مرتبط هستند.

در بخش پایانی این نامه سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی همچنین آمده که « چنانچه 14 بانک ایرانی باقی‌مانده هدف اعمال تحریم‌های آمریکایی واقع شوند، رژیم ایران به طور کامل از سیستم‌های مالی جهان منزوی خواهد شد، و توان رژیم برای حمایت مالی از نفوذ شرارت‌‌آمیز آن در منطقه به میزان زیادی محدود خواهد شد».

تحریم تسلیحاتی ایران

نامه سناتورهای جمهوری‌خواه به ترامپ پس از آن است که «رویترز» جمعه اعلام کرد، ترامپ عزم آن دارد تا فرمان اجرایی جدیدی را برای مجازات هر طرفی که تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده بر ایران را نقض کند، صادر کند.

شایان ذکر است ایالات متحده آمریکا در ماههای اخیر تلاش‌ها کرده تا از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده بر ایران بر مبنای قطعنامه 2231 شورای امنیت، ممانعت کند اما اغلب اعضای شورای امنیت از تلاش‌های آمریکا در این زمینه حمایت نمی‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید