ایران با تایید انفجار در پارچین آن را به یک رزمایش ربط داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با تایید وقوع انفجار در پارچین که صدای آن بامداد جمعه در شرق تهران شنیده شد، اعلام کرد که این اتفاق مربوط به یک رزمایش در اطراف پارچین بوده و هیچ‌گونه خسارتی در رابطه با آن گزارش نشده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 19 سپتامبر 2020 حمیدرضا گودرزی ادعا کرد که هیچ واقعه‌ای طی 24 ساعت گذشته در داخل پارچین روی نداده و شرایط «عادی» است.

او رسانه‌های خارج از ایران را به «فضاسازی‌ با هدف تشویش افکار عمومی» متهم کرد.

گودرزی اظهار کرد که صدای انفجار بامداد جمعه در شرق تهران با برگزاری یک رزمایش در اطراف پارچین مرتبط بوده و هیچ‌گونه خسارتی در رابطه با آن گزارش نشده است.

حمیدرضا گودرزی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: اجرای این رزمایش از روز پنجشنبه در حوالی این منطقه آغار شده بود و تا ظهر روز جمعه ادامه داشت.

مجموعه نظامی پارچین در جنوب ‌شرقی تهران و در مجاورت شهر پاکدشت قرار دارد.

با افزایش حوادث انفجار در مراکز حساس نظامی و هسته‌ای در ایران، هر بار تایید این اخبار و اطلاع‌رسانی در رابطه با آنها دیرهنگام انجام شده و هر بار علت را «انفجار کپسول گاز» اعلام کرده‌اند.

روز گذشته نیز حدود ساعت یک بامداد جمعه 18 سپتامبر 2020 در منطقه پارچین انفجار مهیبی روی داد که متعاقب آن آتش مهیبی به مدت چند ثانیه از زمین بلند شد. در حالی که مسئولان مربوطه در این باره هیچ اظهارنظری نکردند و رسانه‌های داخلی نیز اطلاع‌رسانی انجام ندادند، ساکنان منطقه شرق تهران، مشاهدات خود از این انفجار را در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید