کشف و ضبط انبار تسلیحاتی در شمال بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی عراق از شناسایی، کشف و ضبط یک انبار تسلیحاتی بزرگ در شمال بغداد خبر دادند.

فرماندهی عملیات بغداد شامگاه پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2020 در اطلاعیه‌ای اعلام کرد «نیروهای این ارگان در منطقه طارمیه در شمال بغداد، مقادیر قابل توجهی مواد منفجره و راکت کشف و ضبط کردند.»

به گزارش کانال تلویزیونی «کوردستان24» در اطلاعیه فرماندهی عملیات بغداد آمده است «یک واحد از نیروهای وابسته به تیپ 59 جوخه ششم پیاده فرماندهی عملیات بغداد، یک انبار تسلیحاتی مخفی را شناسایی کردند».

همچنین در این بیانیه تاکید شده‌ که «تعداد قابل توجهی راکت ضد تانک و کاتیوشا جزو مهمات کشف شده است.»

این گزارش در حالی متتشر می‌شود که در روزهای گذشته بارها شاهد حملات راکتی به «منطقه سبز بغداد» بودیم.

در منطقه سبز بغداد مراکز دولتی، پارلمان عراق، منازل مسکونی مسئولان و همچنین دفاتر هیئت‌های دیپلماتیک خارجی از جمله سفارت آمریکا قرار دارد.

واشنگتن گروه‌های مسلح عراقی مرتبط با ایران را به عنوان عوامل این دست حملات علیه سفارت‌خانه و پایگاه‌های نظامی خود در عراق و به شکل مشخص در منطقه سبز قلمداد می‌کند.

پیشتر گروه‌های شبه‌نظامی عراق از جمله «کتائب حزب‌الله عراق» تهدید کرده‌اند که مواضع حضور نیروهای آمریکا در کشور را در صورت عدم اجرای مصوبه پارلمان عراق مبنی بر پایان دادن به حضور نظامی آنها در عراق، هدف قرار خواهند داد.

در پی کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابو مهدی مهندس معاون حشدالشعبی عراق در جریان حمله پهپادی آمریکا در ژانویه گذشته، پارلمان عراق در 5 دسامبر گذشته با اکثریت آراء پایان حضور نظامی بیگانگان در عراق را تصویب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید