دو سرباز ترکیه در حمله غافلگیرکننده در شمال عراق کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه حملات نظامی آنکار به شمال عراق و محکومیت آن توسط بغداد، روز جمعه 18 سپتامبر 2020 ارتش ترکیه از کشته شدن دو سرباز خود در نوار مرزی با عراق خبر داد.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام كرد كه عناصر حزب كارگران كردستان (PKK) روز گذشته با حمله راکتی به یك پایگاه نظامی ارتش در آنچه «عملیات پنجه ببر» می‌نامد، منجر به كشته شدن دو سرباز و زخمی شدن یك تن دیگر شد.

بمباران روستاهای مرزی

منابع کُردی شب گذشته گزارش دادند که هواپیماهای ترکیه بار دیگر حریم هوایی عراق را نقض کرده و یک روستای مرزی کُردنشین را بمباران کردند.

شایان ذکر است که ترکیه به نقض حاکمیت عراق ادامه می‌دهد.

هفته گذشته 4 گلوله خمپاره در نزدیکی روستای اورمان در منطقه کانی ماسی از توبع استان دهوک سقوط کرد که دو مورد از آنها در نزدیکی چندین خانه مسکونی بود.

در آن زمان «سربست صبری» مدیر منطقه کانی ماسی گفت: «توپخانه ترکیه، روستای اورمان را در ساعت 5:15 شامگاه پنج‌شنبه هدف قرار داد و دو گلوله توپ در 70 متری شماری از منازل مسکونی سقوط کرد.

این بمباران همزمان با سفر مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق به اقلیم کردستان انجام شد.

نیروهای ترکیه حملات منظمی را در 3 ماه گذشته علیه پ.ک.ک در شمال عراق آغاز کرده‌اند.

از زمان آغاز کارزار نظامی آنکار و پس از حمله اخیر به شمال عراق که همراه با محکومیت از جانب بغداد بود، بارها سفیر ترکیه توسط وزارت خارجه عراق احظار و مراتب اعتراض به او اعلام شده است.

در 16 ژوئن، ترکیه پس از عملیاتی که یک روز قبل از آن انجام شد (پنجه عقاب)، که شامل حمله زمینی در مرز بود، عملیات دیگری را با عنوان «پنجه ببر»، در منطقه هفتانین در شمال عراق، علیه مبارزان کُرد آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید