دبیرکل سازمان ملل: هر نشتی از نفتکش «صافر» منجر به فاجعه در سواحل یمن خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2020 ضمن ابراز نگرانی شدید درباره اوضاع نفتکش صافر، هشدار داد که هر نشتی از نفتکش «صافر» به بروز فاجعه در سواحل یمن انجامیده و عواقب انسانی و زیست محیطی مصیب‌باری را برای یمن و منطقه به دنبال خواهد داشت.

نمایندگی سازمان ملل برای حمایت از یمن طی نشست وزیران درباره یمن که به طور مجازی در حاشیه 75 دوره مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شده پنج‌شنبه از دبیرکل سازمان ملل نقل کرد که گفته حملات حوثی‌ها با پهپادها و موشک‌ها به پادشاهی سعودی همچنان ادامه دارد.

از سویی دیگر دبیرکل سازمان ملل همچنین گفته که تنش‌های نظامی در مأرب و غیر از آن تنها منجر به تعطیلی تلاش‌ها برای توقف آتش‌بس و از سرگیری روند سیاسی، می‌شود.

از سویی مقامات محلی در استان الحدیده یمن شامگاه چهارشنبه «آخرین فراخوان» خود را برای نجات یمن و جهان از وقوع فاجعه نفتکش صافر که حاوی بیش از 1.1 میلیون بشکه نفت خام در سواحل یمن شناور است هشدار دادند.

مقامات الحدیده از نفتکش صافر که سال‌هاست به دلیل ممانعت حوثی‌ها بدون تعمیر و نگهداری مانده و مخازن آن دچار خوردگی شده و آب به درون آن در حال نفوذ است به عنوان «بمب ساعتی» یاد کرده‌اند که به گفته آنها زندگی ساکنان منطقه حوزه دریای سرخ و محیط زیست آن را تهدید می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید