هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره روند صعودی انتشار کرونا با نزدیک شدن فصل زمستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در حالی که تعداد بیماران ما بین سن‌های 15 الی 49 ساله مبتلا به کرونا در بسیاری از کشورها همچنان در حال افزایش است، سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه 16 سپتامبر2020 هشدار داد که با نزدیک شدن فصل زمستان و موسم آنفلوانزای زمستانی، بیماری کووید - 19 ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا به طور تصاعدی و نگران کننده‌ای در بخش‌هایی از نیم‌کره شمالی جهان افزایش خواهد یافت.

نا به گزارش خبرگزاری رویترز ماریا وان کرکوف یکی از مسئولان مبارزه با بیماری کووید - 19 در سازمان جهانی بهداشت طی پخش ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی گفت «با روندهای نگران کننده‌ای (از انتشار کرونا) در بعضی کشورها مواجه شده‌ایم».

این مقام سازمان جهانی بهداشت افزود که به ویژه در کشورهای اسپانیا، فرانسه، مونته نگرو، اوکراین و برخی ایالت‌های آمریکا تعداد مبتلایان به کرونا که وارد بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها می‌شوند به شدت در حال افزایش است، که این موضوعی نگران کننده است زیرا که موسم آنفلوانزا هنوز آغاز نشده است.

این مقام سازمان جهانی بهداشت همچنین گفت که تعداد بیماران ما بین سن‌های 15 الی 49 سال مبتلا به کرونا در بسیاری از کشورها همچنان در حال افزایش است.

مایک رایان یکی از کارشناسان برجسته اورژانس در سازمان جهانی بهداشت نیز توصیه کرده کسانی که به شدت در معرض ابتلا به بیماری کووید -19 هستند واکسن ضد آنفلوانزا دریافت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید