ترکیه فعالان مدافع افزایش دستمزد کشاورزان را بازداشت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشاورزان ترکیه خواهان دستمزدی روزانه به مبلغ 116 لیره ترکیه معادل (نزدیک به 15 دلار آمریکا) هستند اما با عدم پاسخگویی مقامات این کشور مواجه شدند.

در همین راستا مقامات ترکیه چهارشنبه 16 سپتامبر 2020 به اتهام توزیع نشریات معترض به پایین بودن دستمزدهای روزانه کارگران، اقدام به بازداشت مسئولان انجمن‌های پیگیری کننده حقوق کارگران کردند.

پلیس ترکیه در ایالت مرسین در جنوب این کشور مسئولان اجرایی انجمن «کارگران بدون بیمه» را پس از آن بازداشت کرد که در نشریاتی از کارگران خواسته‌ بودند تا در واکنش به عدم پاسخگویی دولت به مطالبات‌شان مبنی بر افزایش دستمزدهای روزانه، فعالیت‌های کاری را متوقف کنند.

سبحات جنشتاریه وکیل مدافع مسئولان اجرایی بازداشت شده در این‌باره گفت که «رئیس انجمن عبدالسلام کوتلو و دو مدیر اجرایی آن به نام‌های فاضل سیفینج و فاضل آکار در بخش مبارزه با تروریسم اداره امنیت منطقه‌ای ایالت مرسین در شرق دریای مدیترانه در بازداشت هستند.

وکیل مدافع این فعالان حقوقی بازداشت شده گفت « در اداره امنیت کسی که پاسخگوی ما باشد را نیافتیم، و نتوانستیم از اتهام‌های وارده به بازداشت شدگان مطلع شویم، امروز دریافتیم که این پرونده به طور سری رسیدگی می‌شود».

نشریات توزیع شده از سوی مسئولان اجرایی انجمن «کارگران بدون بیمه» که عنوان «بیانیه» به خود گرفته از طرف مقامات ترکیه به عنوان «دلایل جنایی» ذکر شده که طی آن مسئولان انجمن پس از شکست مذاکرات درباره دستمزدهای روزانه میان بنگاه‌های کارگری در منطقه چوکوروا و بنگاه‌های صادر کنندگان مدیترانه‌ای، خطاب به کشاورزان برای متوقف کردن فعالیت‌های کاری فراخوان داده‌ بودند.

در این فراخوان از کشاورزان خواسته شده تا «در منازل خود بمانند» و «به این اعتصاب و اعتراض تا دستیابی به نتیجه ادامه دهند».

کشاورزان ترکیه خواهان دستمزدی روزانه به مبلغ 116 لیره ترکیه معادل (نزدیک به 15 دلار آمریکا) هستند اما مقامات این کشور از پاسخگویی به مطالبات آنها طفره می‌روند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید