حکم بدوی پرونده حمله مسلحانه به رژه اهواز صادر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دادستان نظامی‌ استان تهران از صدور رأی بدوی حادثه حمله مسلحانه به رژه اهواز خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان غلام‌عباس ترکی روز پنج‌شنبه 17 سپتامبر 2020 در مورد صدور این رأی گفت: «تعدادی از متهمان که مرتکب کوتاهی شده بودند، پرونده با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.»

Advertisement

این مقام قضایی افزود: «جلسات محاکمه تعدادی از متهمان، هفته قبل به پایان رسید و حکم بدوی نیز صادر شده که البته این حکم قابل اعتراض است، همچنین در جریان تیراندازی چندین تن از مهاجمان کشته و زخمی شدند و پس از آن موضوع هم چندین نفر در حادثه دستگیر شدند.»

گفتنی است روز شنبه 22 سپتامبر 2019، چند مهاجم مسلح، رژه نیروهای مسلح به مناسبت سالروز آغاز جنگ ایران و عراق را هدف قرار دادند. در این حمله، دستکم 25 تن کشته و بیش از 60 تن دیگر زخمی شدند.

در ابتدا رمضان شريف سخنگوی سپاه پاسدارن ایران جریان «الاهوازیه» را متهم به دست داشتن در آن کرد اما بعدها محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که مهاجمان توسط داعش و از منطقه دیرالزور سوریه هدایت شده‌اند.

بعد از این اظهار نظر بود که سپاه پاسداران با چندین موشک بالستیک، مناطقی در شرق فرات در سوریه را مورد حمله قرار داد و مدعی شد که تعدادی از «سرکردگان» حمله اهواز در این حمله کشته و زخمی شدند.

با این حال حمله اهواز منجر به تحقیقات گسترده‌ای از نیروهای حفاظت مراسم رژه شد. غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد در سازمان قضایی نیروهای مسلح از چندین نفر در رابطه با حادثه اهواز تحقیق صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم