سعودی حمله انفجاری به کاروان معاون رئیس‌جمهوری افغانستان را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی حمله انفجاری به کاروان موترهای امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، در جلسه شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی که شامگاه سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 در تماس ویدیویی به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار شد، انفجاری که کاروان معاون رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را در کابل پایتخت این کشور هدف قرار داده و باعث کشته و مجروح شدن تعدادی از افراد شده را به شدت محکوم و تقبیح کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین ضمن تاکید بر همبستگی پادشاهی سعودی و ایستادگی آن در کنار کشور برادر جمهوری اسلامی افغانستان علیه همه انواع خشونت‌ها، تروریسم و افراط‌گرایی، با خانواده‌های قربانیان این حمله و دولت و ملت برادر افغانستان ابراز تسلیت و همدردی کرده و برای مجروحان بهبودی سریع آرزو کرد.

امرالله صالح
امرالله صالح

گفتنی است کاروان موترهای امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان بامداد چهارشنبه 9 سپتامبر در شهر کابل آماج حمله انفجاری قرار گرفت.

امرالله صالح پس از این انفجار در پیام تصویری اعلام کرد، از این انفجار جان سالم بدر برده، اما به گونه سطحی زخم برداشته است ولی شماری از محافظین وی زخمی شدند که در شفاخانه(بیمارستان) امنیت منتقل شدند.

در همین حال، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان به رسانه‌ها گفته است، کاروان موترهای معاون اول رئیس‌جمهوری این کشور حوالی ساعت 7:35 صبح امروز به وقت محلی در شهر کابل هدف حمله انفجاری قرار گرفت که در نتیجه 10 غیرنظامی کشته شدند و 15 نفر دیگر به شمول محافظان امرالله صالح زخم برداشتند.

آرین اضافه کرد، این رویداد در ساحه چهار راهی سابقه تایمنی در حوزه چهارم امنیتی شهر کابل رخ داد و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و طالبان نیز دست داشتن در این حمله را رد کردند.

گفتنی است که پارسال نیز امرالله صالح در دفتر کارش در نهاد «روند سبز» در شهر کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفته بود که در آن حمله 20 نفر کشته شدند و 50 نفر دیگر زخم برداشتند، اما خود صالح نجات یافت.

شایان ذکر است که این حمله انفجاری در شرایطی رخ داده که قرار است در آینده نزدیک مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر آغاز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید