دست‌کم 2 مجروح در پی موشک‌پراکنی از نوار غزه به سوی اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با امضای توافق‌های صلح امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین با اسرائیل در واشنگتن آمریکا، شامگاه سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 پرتاب دو موشک از نوار غزه به سوی شهر اشدود واقع در فاصله میان نوار غزه با شهر تل‌آویو منجر به مجروح شدن دست‌کم 2 نفر شد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که دو موشک از نوار غزه محاصره شده تحت کنترل جنبش حماس به سوی اسرائیل پرتاب شده‌اند که یکی از آنها رهگیری و سرنگون شده و دیگری به شهر اشدود واقع در میان نوار غزه و تل‌آویو اصابت کرده است.

بنا به منابع اورژانس محلی اسرائیلی موشک او رهگیری و سرنگون شده و موشک دوم به شهر اشدود اصابت کرده و باعث مجروح شدن سطحی دست‌کم 2 نفر شده است.

بنا به شاهدان عینی در نوار غزه دست‌کم یک موشک از شمال این منطقه به سوی اسرائیل پرتاب شده است.

تا لحظه تهیه این گزارش اما هیچ گروه فلسطینی در نوار غزه مسئولیت پرتاب این دو موشک را بر عهده نگرفته است.

جنبش حماس در ماه اوت گذشته بر شدت حملات موشکی و روانه کردن بالن‌های آتش‌زا از نوار غزه به سوی اسرائيل افزود. در پی آن اسرائیل نیز با انجام حملات هوایی شبانه مواضع جنبش مسلح حماس را هدف قرار داد.

حماس و اسرائیل اما در اوایل ماه سپتامبر جاری با میانجی‌گری قطر به توافقی رسیدند که بر مبنای آن آتش‌بس ناپایداری که از یک سال و نیم پیش ادامه داشته، احیاء شود.

از سویی جنبش حماس که از سال 2007 بر نوار غزه کنترل یافته و همچنین تشکیلات خودگردان فلسطینی توافق‌های صلح میان اسرائيل و هر کدام از کشورهای امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین را محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید