.
.
.

تاکید پادشاهی عربی سعودی بر ایستادگی در کنار ملت فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در جلسه شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی که شامگاه سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 در تماس ویدیویی به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار شد بر اهتمام و پافشاری پادشاهی سعودی بر حاکمیت و تمامیت سرزمین‌های عربی و عدم قبول هر گونه تعدی به ثبات منطقه و ایستادگی سعودی در کنار مردم فلسطین تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شورای وزیران سعودی همچنین حمایت از همه تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به راه حلی عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین که مردم فلسطین را قادر به برپایی دولت فلسطینی مستقل در چارچوب مرزهای 1967 و به پایتختی قدس شرقی بر مبنای قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح ابتکار صلح عربی کند، تاکید شد.

در همین راستا ماجد القصبی سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی اعلام کرد که شورای وزیران سعودی اقدامات تنش‌آمیز خصمانه و تروریستی شبه‌نظامیان تروریست حوثی در حمله عمدی و هدفمند سازماندهی شده‌ به غیرنظامیان و مناطق مسکونی شهری در پادشاهی عربی سعودی با استفاده از موشک‌های بالستیک و پهپادهای بمب‌گذاری شده را محکوم کرد.

القصبی در این راستا همچنین ضمن تحسین توان نیروهای مشترک ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن در رویارویی با این‌گونه تهدیدها و ناکام گذاشتن آنها بر اتخاذ همه تدابیر ضروری در حمایت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی و اتخاذ تدابیر عملیاتی لازم برای متوقف کردن این‌گونه اقدامات تروریستی و تلاش‌های ناکام، بر مبنای قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن، تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی در این جلسه همچنین انفجاری که کاروان معاون رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را در کابل پایتخت این کشور هدف قرار داده و باعث کشته و مجروح شدن تعدادی از افراد شده را به شدت محکوم و تقبیح کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین ضمن تاکید بر همبستگی پادشاهی سعودی و ایستادگی آن در کنار کشور برادر جمهوری اسلامی افغانستان علیه همه انواع خشونت‌ها، تروریسم و افراط‌گرایی، با خانواده‌های قربانیان این حمله و دولت و ملت برادر افغانستان ابراز تسلیت و همدردی کرده و برای مجروحان بهبودی سریع آرزو کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم