تاکید پادشاهی عربی سعودی بر ایستادگی در کنار ملت فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در جلسه شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی که شامگاه سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 در تماس ویدیویی به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود برگزار شد بر اهتمام و پافشاری پادشاهی سعودی بر حاکمیت و تمامیت سرزمین‌های عربی و عدم قبول هر گونه تعدی به ثبات منطقه و ایستادگی سعودی در کنار مردم فلسطین تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شورای وزیران سعودی همچنین حمایت از همه تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به راه حلی عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین که مردم فلسطین را قادر به برپایی دولت فلسطینی مستقل در چارچوب مرزهای 1967 و به پایتختی قدس شرقی بر مبنای قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح ابتکار صلح عربی کند، تاکید شد.

در همین راستا ماجد القصبی سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی اعلام کرد که شورای وزیران سعودی اقدامات تنش‌آمیز خصمانه و تروریستی شبه‌نظامیان تروریست حوثی در حمله عمدی و هدفمند سازماندهی شده‌ به غیرنظامیان و مناطق مسکونی شهری در پادشاهی عربی سعودی با استفاده از موشک‌های بالستیک و پهپادهای بمب‌گذاری شده را محکوم کرد.

القصبی در این راستا همچنین ضمن تحسین توان نیروهای مشترک ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن در رویارویی با این‌گونه تهدیدها و ناکام گذاشتن آنها بر اتخاذ همه تدابیر ضروری در حمایت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی و اتخاذ تدابیر عملیاتی لازم برای متوقف کردن این‌گونه اقدامات تروریستی و تلاش‌های ناکام، بر مبنای قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن، تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی در این جلسه همچنین انفجاری که کاروان معاون رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را در کابل پایتخت این کشور هدف قرار داده و باعث کشته و مجروح شدن تعدادی از افراد شده را به شدت محکوم و تقبیح کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین ضمن تاکید بر همبستگی پادشاهی سعودی و ایستادگی آن در کنار کشور برادر جمهوری اسلامی افغانستان علیه همه انواع خشونت‌ها، تروریسم و افراط‌گرایی، با خانواده‌های قربانیان این حمله و دولت و ملت برادر افغانستان ابراز تسلیت و همدردی کرده و برای مجروحان بهبودی سریع آرزو کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید