تاکید جارد کوشنر بر نقش بزرگ امارات و بحرین در تحقق راه حل دو کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جارد کوشنر مشاور رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 16 سپتامبر 2020 در گفتگوی اختصاصی با «العربیه» ضمن اشاره به وجود طرحی اقتصادی برای توسعه اقتصاد فلسطینی، تاکید کرد که امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین نقش بزرگی را در تحقق راه حل دو کشور ایفا خواهند کرد.

کوشنر در بخش دیگری از اظهاراتش تاکید کرد تا زمانی که پرزیدنت ترامپ در قدرت باشد ایران به تسلیحات هسته‌ای دست نخواهد یافت.

او همچنین تاکید کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده مانع از تامین مالی گروههای مسلح در منطقه از سوی ایران، خواهد شد.

شایان ذکر است کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه میزبان مراسم امضای معاهده صلح تاریخی میان امارات متحده عربی و اسرائیل از سویی و توافق‌نامه صلح میان پادشاهی بحرین و تل آویو از سوی دیگر بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه را «روزی تاریخی برای صلح در خاورمیانه» عنوان کرد که به خاطر امضای هر کدام از کشورهای امارات و بحرین بر توافق‌نامه‌های عادی سازی روابط با اسرائیل، حاصل شده است.

دونالد ترامپ در حساب کاربری‌اش بر شبکه «توئیتر» نیز نوشت « این روزی تاریخی برای صلح در خاورمیانه است».

او با اشاره به این که استقبالش از مسئولان 3 کشور امضا کننده توافق را «هیچ‌کس ممکن تصور نمی‌کرد» افزود که «کشورهای دیگری» نیز راه امارات و بحرین در عادی روابط با اسرائیل را خواهند پیمود.

دونالد ترامپ پیش‌تر و طی استقبال او از بینامین نتانیاهو، گفت که احتمالا 5 یا 6 کشور به امضای توافق‌نامه‌های مشابهی برای صلح با اسرائیل خواهند پیوست و در ادامه افزود که «فلسطینی‌ها در موقع مناسب به (روند) صلح خواهند پیوست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید