ارتش ملی یمن مواضع جدیدی را در شرق صنعا آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 موفق شدند مواضع جدیدی را در جبهه نجد العتق در شهرستان نهم در شرق صنعا را که محل استقرار شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران بودند، آزاد کنند.

به گزارش «العربیه» ارتش ملی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارتش ملی مواضع تپه‌های صفر استراتژیک در جبهه نجد العتق را طی درگیری‌های شدیدی با شبه‌نظامیان حوثی آزاد کردند که طی این درگیری‌ها خسارت‌های جانی و مادی سنگینی به حوثی‌ها وارد شد.

Advertisement

ارتش یمن همچنین از بازپس‌گیری ادوات و تجهیزات نظامی که در آن مناطق در دست شبه‌نظامیان حوثی بوده خبر داد.

یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی یمن نیز تجمع‌ها، مواضع و استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در مناطق نزدیک به جبهه نجد العتق را گلوله‌باران کرده و خسارت‌های انسانی و مادی زیادی به آنها وارد کردند.

از سویی مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن با انتشار ویدیویی عناصری از ارتش ملی یمن را نشان می‌دهد که مواضع شبه‌نظامیان حوثی در جبهه شهرستان نهم در شرق صنعا را به تصرف خود درآورده‌اند.

نیروهای ارتش ملی یمن دوشنبه اعلام کردند که عملیاتی نوعی را علیه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در شرق شهر الحزم مرکز استان الجوف در شمال این کشور انجام داده و دهها تن از عناصر حوثی را کشته، مجروح و یا به اسارت گرفتند.

ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارتش ملی با پشتیبانی مقاومت مردمی و جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی حملاتی غافلگیرانه را علیه مواضع تمرکز و استقرار شبه‌نظامیان حوثی در منطقه المرازیق در شرق شهر الحزم مرکز استان الجوف انجام داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید